English French German Greek Norwegian Russian

Anket

10 Ağustos 2014'te yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde kime oy vereceksiniz?
 

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün860
mod_vvisit_counterDün1266
mod_vvisit_counterBu Hafta4313
mod_vvisit_counterBu Ay25761
mod_vvisit_counterToplam691941
TAŞIN ÜZERİNDE “ALLAH” YAZISI BULDU
Pazar, 18 Kasım 2012 15:06
Alanya’da çobanlıktan emekli bir kişi, 20 yıldan beri topladığı anlamlı taşları evinde tarihi eser gibi koruyor. Emekli çoban, en son üzerinde Arapça ´Allah´ yazılı taşı bularak korumaya aldı.
 Alanya'nın Karabuynuzlar Köyü'nde ikamet eden Ali Uyar, 20 yıldan beri gördüğü ve anlam verebildiği bazı taşları toplayıp koleksiyon yaptı.

 Uyar, 20 yıldır 1500 civarında taş toplayıp evinde tarihi esermiş gibi koruyup sergiliyor. En son üzerinde Arapça ´Allah´ yazılı taşı görerek evinin en güzel köşesinde saklıyor.

 Ay yıldızlı şekilli, ayakkabı, hac işaretli, çiçek desenli ve yumurta şekilli taşlarında koleksiyonu arasında saklıyor. Ali Uyar: "20 sene önce dağlarda bulduğum ilginç taşları toplamaya başladım. Annem toplamamı istememesine rağmen topladığım taş sayısı 1500'ü buldu. Bir sergi açtım, ama yerli halktan ilgi görmedi. Ama yabancılar ilgi gösterdi. Amacım para, şöhret değil, insanların doğada ne olduğunu görmesi için yaptım bunu. Bu sergilediğim taşların birileri tarafından ilgilenmesini görmesini isterim.'' dedi.Bu sayfayı Ekle
 
ENGELSİZ PERSPEKTİF ENGELLİLERE YARDIM DERNEĞİ
Kayhanlar

Alanya

      KAPAK
      

Alanya Hava Durumu

ALANYA

 

ah Reklam ve Biliim Hizmetleri