Radyo TimeRadyo Time

“19 Mayıs’ta milli mücadele ruhuyla Atatürk Anıtı’na”

Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu, 19 Mayıs’ta tüm Alanya Halkını Atatürk Anıtı’na davet etti.
Bu haber 529 kere okunmuş.15 Mayıs 2017, Pazartesi - 12:00

 “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. yıl dönümünü milletimizle kutluyoruz” diyen İlçe Başkanı Kurtoğlu, “19 Mayıs Cuma günü saat 19:00’da vatan bütünlüğü ve birlik için Atatürk Anıtı’nda buluşuyoruz. Türk Milletinin kurtuluşu ile sonuçlanan büyük zaferin en önemli basamaklarından biri şüphesiz 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkan tam bağımsızlık iradesidir. Milletimiz bu iradeye, bu kararlılığa her zamankinden daha çok muhtaçtır.

  “Ülkemiz, artarak devam eden terör saldırılarına karşı mücadele ediyor. ABD güneydoğumuzda namlularını ülkemize doğrultmuşken, laiklik başta olmak üzere Cumhuriyetimizin arta kalan tüm izleri yok edilmek istenmektedir” diyen Hasan Faruk Kurtoğlu, “Gericilik, okullarımız dahil her kademede hortlatılmaya çalışılırken, bölücü terör, askerlerimizi ve polislerimizi hedef alırken, birliğimizin biricik teminatı olan laiklik okullarda ve özellikle meclis kürsülerinde hedef tahtası olurken, Ülkemiz her geçen gün şeyhler, dervişler ve tecavüzcüler ülkesi haline getirilmeye çalışılırken cumhuriyete ve vatanımıza daha çok sarılmanın günlerindeyiz.

 Sürecin bu hale gelmesine sebep devlet yönetiminde aciz ve beceriksiz bir görüntü sergileyen iktidar ve bu acizliğe seyirci olan meclisteki pasif muhalefettir.

 Milletini kurtaracak güç olan Bandırma Vapurunun içindeyiz. Herkesi bu vapurda yer almaya davet ediyoruz. Milletimizin başka çaresi yoktur. Cumhuriyetimizi kuruluş ayarlarına geri döndürecek tek güç budur. Şimdi bu ayarları hatırlatıyoruz; cumhuriyetçiyiz, halkçıyız, milliyetçiyiz, devletçiyiz, laiğiz, devrimciyiz. Yaşasın 19 Mayıs 1919, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki