Radyo TimeRadyo Time

AEAH sağlıkta bir ilk daha yaptı

Alanya Alaadin Keykubat Üniversitesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde jinekolojik onkoloji ameliyatları yapılmaya başlandı.
Bu haber 234 kere okunmuş.31 Temmuz 2017, Pazartesi - 13:14

 Antalya Kamu Hastaneler Birliği’ne bağlı Alanya Alaadin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde rahim ağzı, rahim ve yumurtalık kanserlerinin cerrahi tedavisi yapılmaya başlandı.

 Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Dr. Tansel Çakır 1 hafta içerisinde 2 başarılı operasyon gerçekleştirdi. Kadın hastalıklarından dolayı kanser tedavisi gören Eşşekadın Kıllı (43) üçüncü ameliyatını ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde oldu.

 Hastane olarak kadın hastalıkları kanserlerinin ameliyatlarını yapmaya başladıklarını dile getiren Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Dr. Tansel Çakır; “Eşşekadın Kıllı, ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyatını gerçekleştirdiğim ilk hastamdır. Yaklaşık 2 saat süren başarılı bir operasyonun ardından hastamızı servise aldık. Genel durumu iyi ve kendisini birkaç gün içinde taburcu edeceğiz” dedi.

 Hasta Eşşekadın Kıllı ise, “Doktorum Tansel Bey sayesinde emin ellerde olduğumu biliyordum. Gerek doktorumun, gerekse de hastane yönetimi ve sağlık çalışanlarının ilgisi beni çok mutlu etti. Kendimi şu an iyi hissediyorum. Antalya’ya gitmek yerine ameliyatımı Alanya’da oldum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan, “ALKÜ ile Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında gerçekleşen ortak kullanım sözleşmesiyle birlikte sağlık çalışmalarımıza hız verdik. Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Dr. Tansel Çakır‘ın başarılı 2 operasyonu bizleri de sevindirmiştir. Kendisine görevinde başarılarının devamını dilerken, hastamıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” açıklamasını yaptı.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki