Radyo TimeRadyo Time

Akaryakıt denize akıyor

Alanya ve Gazipaşa’da dolum ve depolama tesisi olan Aytemiz Akaryakıt Dağıtım Şirketinin kapasitesini yükseltmek istemesi geçtiğimiz günlerde tepkilere neden olmuştu. Bugün de denizden akaryakıt istasyonuna giden borular kırıldı. Akaryakıtın denize akması çevrecileri ayağa kaldırdı.
Bu haber 168 kere okunmuş.06 Kasım 2017, Pazartesi - 14:37

 Mevcut kapasitesini yükseltmek isteyen Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş.'nin yanaşma dolfeni tesisinin kapasite projesiyle ilgili geçtiğimiz 29 Eylül ayında çevresel etki değerlendirme toplantısı yapılmıştı. Projenin ÇED raporu katılımcılara gösterildiği toplantıda ise çevre halkı ve mahalle muhtarlarının görüşlerine yer verildiğinde tesisin büyümesi turizme, tarıma ve caretta caretta türü deniz kaplumbağalarının yuvalama ve yumurtlama alanına etkileyeceğinden dolayı tepkilere neden olmuştu. Tesisi büyütmek isteyen Aytemiz Firmasına bir büyük tepki de MHP İlçe Teşkilatı ve Başkanı Mustafa Türkdoğan’dan gelmişti.

 Türkdoğan ve Yönetimi, tesisin büyümesine tepki gösterirken akaryakıt tesisine denizden giden borular bu sabah kırıldı. Akaryakıtın denize akması çevrecileri ayağa kaldırdı. Çevreciler bu doğa katliamının sona ermesi için yetkilileri göreve davet ettiler.

-Haberin videosu için tıklayın!

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki