Radyo TimeRadyo Time

Alanya Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübünden keşif gezisi

Alanya Akdağ Kayak İhtisas Spor Kulübü olarak organize edilen “Alanya Akdağ Kayak Merkezi Tanıtım Etkinliği” öncesi Kulüp Başkanı Handan Aydemir, Kurucu Başkan Uğur Bülbül, Yönetim üyeleri Serkan Salvur, Ahmet Sönmez, Adnan Sarı ve Alanya Belediyesi Spor Müdürlüğü personeli Mesut ile Öz Akdağ’a keşif gezisine çıkıldı.
Bu haber 102 kere okunmuş.12 Mart 2018, Pazartesi - 14:21

 Geziyle ilgili yapılan açıklama şöyle: “Uludağ’da erken kapanan otelleri görünce, Davraz’ın alt pistlerinde iki aydan beri hiç kar olmadığını duyunca, bir de üstüne basında çıkan “Kartepe'de de pistler kapandı, oteller boş kaldı” “Van'ın Gevaş İlçesindeki Abalı Kayak Merkezi, 2017 yılının sonunda ve 2018 yılı içinde yeterli kar yağışı olmadığı için bir türlü sezona 'merhaba' diyemedi” “Kuraklık, kayak merkezlerini de vurdu; kar kalınlığı düştü, pistler kapatıldı” gibi manşetleri okuyunca Akdağ’da karın eridiği paniğine kapıldık. 
  
 Akdağ uzmanlarının beyanları ve yönetim kurulunun gözlemleri neticesinde oluşturduğumuz “Akdağ’da kar da var kayak da var” sloganı ile başlattığımız organizasyonumuzun fiyaskoya dönüşme ihtimali uykularımızı kaçırmaya başlamıştı. 

 Her ne kadar konunun uzmanları “Akdağ’ı Davraz ve Uludağ ile kıyaslamayın burada oralardan çok daha uzun süre kar kalıyor deseler de, Erzurum, Van, Kars gibi çok soğuk iklimi olan bölgelerden aldığımız haberler kaygılarımızı arttırdı. 

 Etkinlikten iki gün önce planladığımız keşif gezisini hemen erkene aldık. Neyse ki karşılaştığımız tablo bizleri rahatlattı. Ülkede hüküm süren kurak hava koşullarından elbette Akdağ’da etkilenmişti. Mevcut kar daha önceki yıllara göre tabii ki daha azdı, ama bu haliyle bile Saklıkent ve Davraz’dan çok daha iyi kar bulunduğunu gördük. Bunun hiçbir şekilde etkinliğimizi etkilemeyeceğini anlamanın rahatlığı ile yönetim kurulu üyeleri ile Akdağ’da kayak yaparak, keşif gezimizi mini bir Pazar etkinliğine dönüştürmüş olduk” 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki