Radyo TimeRadyo Time

Alanya Aşevi hizmette

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’da 1500 kişilik yemek kapasiteli aşevi açtı. Aşevinde ilk etapta ihtiyaç sahibi 200 kişiye 3 çeşit yemek ulaştırılıyor.
Bu haber 221 kere okunmuş.16 Ağustos 2017, Çarşamba - 12:03

 Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini vermeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ilk başkanlık döneminde Antalya’da kurduğu aşevinin ikincisi Alanya’da hizmete girdi. 1500 kişi kapasiteli aşevinde 2 araç ve 5 personelle ilk etapta 200 ihtiyaç sahibine günlük 3 çeşit sıcak yemek yardımı yapılıyor. 

 Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren aşevinde önümüzdeki süreçte personel ve araç sayısı arttırılacak. Gıda mühendisi denetiminde pişirilen, kaliteli ve markalı malzemelerin kullanıldığı yemeklerin hazırlıkları bir gün öncesinden başlıyor. Yapılan kontrollerin ardından ertesi sabah ihtiyaç sahibi kişilerin evlerine tek tek ulaştırılıyor. 

 Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Başkanımız Menderes Türel, Antalya’daki ikinci aşevini ilçemize kurarak Alanya’ya verdiği önemine bir kez daha gözler önüne serdi. Şu an engelli, yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahibi 200 kişiye 3 çeşit sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte araç ve personel sayısını arttıracağız. Aşevimiz haftanın 7 günü ve yılın 365 günü çalışacak" dedi.  

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki