Radyo TimeRadyo Time

Alanya Belediyesi 7. eserini yayınladı

Alanya Belediyesi, ‘Yörük Oyunları, Alanya Yöresinde’ adlı 7. kitabını bugün Haziran Ayı meclis toplantısında basına ve meclis üyelerine tanıttı.
Bu haber 290 kere okunmuş.08 Haziran 2017, Perşembe - 10:52

 Alanya Belediyesi,  ‘Yörük Oyunları, Alanya Yöresinde’ adlı 7. kitabını bugün Haziran Ayı meclis toplantısında basına ve meclis üyelerine tanıttı.

 Alanya Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Başkanlığında gerçekleştirildi. Gündeme ilişkin maddeler ve komisyon kararlarının görüşülmesinin yanı sıra, Başkan Yücel meclis üyelerine belediye hizmetleri ve turizm festivali hakkında bilgiler verdi. Başkan Yücel, turizm festivalinin  coşkuyla geçtiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

 Alanya Belediyesi’nin yayıncı kuruluş unvanıyla 7. kitabı ‘Yörük Oyunları Alanya Yöresinde’ bugün Haziran Ayı Meclis Toplantısında meclis üyelerine ve basına tanıtıldı. Kitapta Alanya yöresinde yaşayan Yörüklerin günlük yaşamlarında ve özel günlerde oynadıkları oyunlar hakkında bilgiler ve görsellerin yer aldığını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Alanya Belediyesi olarak yayınladığımız bu 7. Eserde Yörüklerin genel bilgileri ve oyunlara ilişkin tekerlemelerde yer alıyor. Kitabın yazarı emekli öğretmen Sedat Çolak’a bu önemli eseri Alanya'mıza kazandırdığı için teşekkür ederim’’ dedi.

 Kitap hakkında meclis üyelerine bilgi veren Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, “Alanya’nın kitap arşivine değer katacak olan bu eseri herkesin mutlaka incelemesi gerek. Katkı sağlayanlara teşekkür ederim.” dedi.

 Kitabın yazarı emekli tarih öğretmeni Sedat Çolak ise; Alanya için böyle bir çalışmanın geç bile kaldığını belirterek, sözlü geleneklerin yazıya dönüştürülmesinin önemine dikkat çekti. Çolak, Başkan Yücel, Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, Akademik Araştırmalar Merkezi Sorumlusu Yaşar Yiğit Kaçmaz’a teşekkür etti

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki