Radyo TimeRadyo Time

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bayramda tam kadro iş başında

Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı öncesinde kent genelinde kapsamlı temizlik yapılıyor. Bayram boyunca diğer birimler gibi Temizlik İşleri Müdürlüğünün de tam kadro iş başında olacağını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Hem konuklarımıza hem de halkımıza tertemiz bir şehirde bayram yaşatmayı amaçlıyoruz” dedi.
Bu haber 270 kere okunmuş.30 Ağustos 2017, Çarşamba - 11:14

 Alanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri bayramda izin kullanmadan  435 Personel 112 araç ile mesai yapacak.
 
Kurban Bayramı boyunca ayrıca Zortaş geri dönüşüm 120 personel 19 geri dönüşüm aracı, Alanya Geri dönüşüm 33 personel 5 geri dönüşüm aracı hizmet verecek. Toplamda Temizlik İşleri Müdürlüğü 136 araç 588 personel ile hizmet verecek. Çalışmalar kapsamında İskele Caddesi rıhtım şelale önü belediye ve kaymakamlık çevresi temizlenerek yıkandı. Yıkama işlemine ihtiyaç durumuna göre cadde, sokak ve ören yerlerinde devam edileceği açıklandı.
 
 Temizlik İşlerinin gece gündüz demeden çalışmalarına süpürge makinesi destekli devam ettiğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Hem konuklarımıza hem de halkımıza tertemiz bir şehirde bayram yaşatmayı amaçlıyoruz” dedi.
 
 Temizlik İşleri Müdürlüğünün de tam kadro iş başında olacağını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Hem konuklarımıza hem de halkımıza tertemiz bir şehirde bayram yaşatmayı amaçlıyoruz” dedi.
 
 Vatandaşların kurbanlarını kurban kesim yerlerinde kestirmeleri veya uygun yerlerde kesim yapmaları konusunda uyaran Başkan Yücel, “ Bu mübarek bayramda kurban kesme ibadetimizi en iyi şekilde yerine getirirken çevreyi kirletici davranışlardan kaçınmaları konusunda vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını bekliyorum. Bu konuda özelikle Kurban atıkları, sinek ve koku oluşumunu önlemek için mutlaka poşetleyerek atılmalı. Kurban atıklarının bahçe gibi yerlere boş arazilere atılmaması konusunda komşularımızı uyaralım, misafirlerimiz ve halkımızdan çevreyi kirletmemelerini isteyelim. Daha temiz bir Alanya için kirletmeyelim kirleteni uyaralım. Bu vesile ile bir kez daha vatandaşlarımızın kurban bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki