Radyo TimeRadyo Time

Alanya EAH’de örnek uygulama

Ameliyat öncesi çocuklarda ve ailelerde kaygı ve endişeyi azaltmak için Antalya Kamu Hastaneler Birliği ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi broşür, resimli kartlar , video ve süper kahramanların kostümleri hazırlandı.
Bu haber 237 kere okunmuş.13 Temmuz 2017, Perşembe - 14:31

 Ameliyat öncesi dönem hem çocuklar hem de ebeveynler için stresli bir durum. Yaşı ve gelişim düzeyi ne olursa olsun, bütün çocukların ameliyat öncesi dönemde fiziksel, duygusal ve bilişsel yönden ameliyata hazırlanmaya gereksinimleri var.. Antalya Kamu Hastaneler Birliğine bağlı ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi de ameliyat öncesi çocukların ve ailelerinin ameliyat kaygısını azaltmak için bir çalışma düzenledi. 

 Uygulama kapsamında hastanede ameliyat edilecek çocuklar aileleriyle birlikte karşılanarak bu süreç bilgilendirici broşür kartlar, video ve süper kahramanlarının kostümleriyle eğlenceli bir hale getirildi. 

 Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çocuk Gelişimi Uzmanı İlkay Kocaakça; "Çocuklarımızın ameliyat kaygılarını önlemeye yönelik ameliyatın süreçlerini anlattığımız resimli kartlarımızı hazırlayarak bu durumu onlara eğlenceli bir şekilde anlatmaya çalışmaktayız” diyerek, çocukların kaygılarını yenmeleri için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan, hasta ve hasta yakınlarımıza verdiğimiz sağlık hizmetinin her gün kalitesini ve güvenirliğini arttırmak için çalışma arkadaşlarımızla birlikte çaba sarf etmekte daha da fazla çalışmaktayız. Bugünkü  uygulamadan çocuklarımız ve ebeveynlerimiz de oldukça memnun. Bu memnuniyet bizleri daha da mutlu etmektedir. Hep beraber Alanya için verdiğimiz sağlık hizmetini daha iyiye götürmek için buradayız. Amacımız ameliyat öncesi korku ve endişeyi ortadan kaldırmaktır. Bu projenin olumlu geri dönüşlerini de almaktayız" dedi. 

 ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sünnet olacak olan Emir Karademir yaşadığı durumu şu sözlerle özetledi. Karademir;" Bugün beni bir macera beklemektedir. Bugün benim en keyifli günüm ve bu maceranın kahramanı da benim "dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
ALTSO Başkanı kim olmalı?
 
haber yazılımı: buki