Radyo TimeRadyo Time

Alanya halkı Atatürk'e koştu

“Atatürk’e Koşalım, Atatürk’le Koşalım” sloganı ile düzenlenen 18. Alanya Atatürk Yarı Maratonu ve Alanya Halk Koşusu, 387 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı önünden başlayan yarışın ilk startını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel verdi.
Bu haber 94 kere okunmuş.25 Şubat 2018, Pazar - 15:51

 Atatürk Anıtı önünden başlayan yarışın ilk startını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel verdi.

 Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi iş birliği ile gerçekleşen yarışlara, yarı maratonda 137, halk koşusu 5 kilometrede 180 ve 2 kilometrede 70 sporcu mücadele etti.

 Yarışların startını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak ve Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şube Başkanı Aydın Özbaş birlikte verdi. 

 Yarı maratonda mücadele eden Duygu Boyan 1 saat 24 dakika 39 saniye ile birinci, Natali Gyurten 1 saat 31 dakika 28 saniye ile ikinci ve Bilge Akbal 1 saat 37 dakika 35 saniye ile üçüncü oldu.  Erkeklerde ise, 1 saat 9 dakika 59 saniye ile Hasan Turgut birinci, 1 saat 10 dakika 52 saniye ile Özkan Şahin ikinci ve 1 saat 16 dakika 59 saniye ile Koray Het üçüncü oldu.

 Alanya Atatürk Halk Koşunda ise  30-45 yaş bayanlar katagorisinde 1. Nina Yüksel, 2. Vildan Rende, 3. Jekaterina Shireliyeva , 45 üstünde 1. Sibel Kartelli, 2. Züheyla Ünal ve  3. Mine Örtürk oldu. 

 Dereceye giren sporculara düzenlenen törenle ödülleri verildi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki