Radyo TimeRadyo Time

Alanya İskelesi yine karıştı

Alanya Belediyesi Zabıtası ve Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından hanutçuluk yaptıkları gerekçesiyle 5 gün faaliyetten men edilen tekneler mühürlenerek, barınağa çekildi. Teknelerin bağlandığı sırada tekne sahipleri ile zabıta arasında tartışmalar yaşandı. Mühürlenen gezi teknelerinin aynı suçu işlemesi durumunda ise çalışma ruhsatları iptal edilecek.
Bu haber 340 kere okunmuş.03 Haziran 2017, Cumartesi - 14:31

 İşlem sırasında çok sayıda çevik kuvvet polisi ve Zabıta Müdürü Hasan Akın, Zabıta Amiri Bülent Filiz ve zabıta ekipleri bölgede tartışmaların ortasında kaldı. 

 Tekneciler, haklarını savunmayan ve geçtiğimiz günlerde basına yanlış demeç verdiğini iddia ettikleri Yatçılar Kooperatifi Başkanı Yusuf Demirel ile şiddetli tartışmalar yaşadılar. 

 Demirel, tartışmanın ardından motosikletine binerek olay yerinden ayrılırken, çığırtkanlık yaptığı gerekçesiyle 5 gün faaliyetten men edilen tekneler barınağa çekilip, zabıta ekipleri tarafından mühürlendiler.

 Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kurallara uymayan ve çığırtkanlık yaptıkları tespit edilen 5 adet gezi teknesini mühürledi.  Emniyet Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen mühürlemenin ardından gezi teknelerinin 5’er gün faaliyetlerine son verildi.

 Alanya’nın huzuru ve güveni için denetimlerini iki kat arttırdıklarını belirten Zabıtadan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula,  çığırtkanlık ve hanutçuluğun önüne geçmek için özel bir ekip kurduklarını belirtti. Alanya’nın huzuru ve güveni için 24 saat görevde olduklarının altının çizen Başkan Yardımcı”sı Mehmet Kula, “Bundan sonra kesinlikle çığırtkanlığa taviz verilmeyecektir” dedi. Suçun tekrarında Alanya Belediyesi olarak gezi teknelerinin çalışma ruhsatlarını iptal edeceklerinin altını çizen Kula, tekne sahiplerini ve çalışanlarını daha dikkatli olmaya davet etti. Sivil ekiplerin bundan sonra 24 saat İskele Bölgesinde görev yapacaklarını da belirten Kula, “Kimsenin huzuru ve güveni bozmaya hakkı yok” dedi.  

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki