Radyo TimeRadyo Time

“Alanya tanıtımı dünyaya örnek”

Gürcistan'dan da sorumlu olan Bakü Kültür ve Tanıtma Müşaviri İrfan Çiftçi, “Yılda 30 ülkede aktif olan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın çalışmaları tüm kamu ve özel kurumlara örnek olmalı” dedi.
Bu haber 251 kere okunmuş.17 Nisan 2018, Salı - 11:34

 Gürcistan'in Başkenti Tiflis'te 12-14 Nisan arasında düzenlenen 20. CTF Caucasus Uluslararası Turizm Fuarı'nda Alanya tanıtımı yapıldı. Alanya'nın 3. Kez Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı çatısı altında yer aldığı fuarda Türkiye, yaptığı çekiliş, dans ve el sanatları aktiviteleriyle fuarın en aktif ülkesi oldu.

 Türk dizilerini yakından takip eden Gürcüler, Alanya'ya hem karayolu hem de havayoluyla talep gösteriyorlar. Türk Hava Yolları (THY), Tiflis üzerinden İstanbul aktarmalı Antalya ve Gazipaşa Alanya Havalimanlarına uçuş düzenliyor. Alanya Otogarı ile Tiflis Otogarı arasında da iki firma tarafından her gün otobüs seferleri düzenleniyor. Alanya-Tiflis kara yolculuğu 1 buçuk gün sürmesine rağmen uygun fiyat seçeneklerinden dolayı büyük ilgi görüyor.

Alanya, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesindeki tek temsilcisi olarak fuarda dikkatleri üzerine çekti. Gürcistan'dan da sorumlu olan Bakü Kültür ve Tanıtma Müşaviri İrfan Çiftçi, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı'nın (ALTAV) profesyonel çalışmalarının tüm kamu ve özel kurumlara örnek olması gerektiğini söyleyerek, "Yaptığımız tanıtımların meyvelerini topluyoruz. Tur operatörleriyle yaptığım görüşmelerde Antalya uçuşlarında yoğunluk olduğu bilgisini alıyorum” dedi. Çiftçi, birbirine sınır olan iki ülke arasında var olan karşılıklı kimlikle geçiş anlaşması sayesinde turistik yoğunluğunun sonraki yıllarda daha da artacağını vurguladı.

 Komşu ülke Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yapanların sayısı kimlikle geçiş ve iş imkanlarından dolayı her geçen yıl artıyor. Gürcistan’dan kara ve hava yoluyla Türkiye’ye yapılan ziyaret sayıları ise 2015’te 1.900.000, 2016’da 2.200.000 ve 2017’de de 2.400.000 olarak görülüyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki