Radyo TimeRadyo Time

Alanya tarihinin ilk moda defilesi Bedesten’de gerçekleştirildi

Türkiye’de hautecouture akımının duayen isimlerinden Ünlü Modacı Vural Gökçaylı bugüne kadar dünyanın pek çok köşesinde sergilenmiş ‘‘Anadolu Medeniyetlerinden İzler’’ koleksiyonunu bu kez Alanya’nın tarihi Bedesten’inde izleyenlerin beğenisine sundu.
Bu haber 187 kere okunmuş.02 Ekim 2017, Pazartesi - 11:00

 Alanya Belediyesi’nin katkılarıyla 30 Eylül tarihinde Alanya Kalesi’nin anıtsal yapılarından biri olan ve tarihi 13. yüzyıla dayanan tarihi Bedesten’de gerçekleşen defile, İstanbul cemiyet hayatının seçkin isimleri ile Alanya’nın önde gelen davetlilerini bir araya getirdi. Rahmi Koç’un onur konuğu olarak katılım gösterdiği davete ayrıca 9.Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in ailesi, Sevda-İbrahim Yazıcı, Güler Yiğit-Halil Değer, Sennur Hamamcıoğlu, Füsun Topbaş, Zerrin-Giray Bilimer, Tan Sağtürk gibi isimler ilgi gösterdi.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından muz ekim alanlarının azalmasını önlemek, üretimi arttırmak ve atık muz gövdelerini değerlendirmek amacıyla 2015 yılında hayata geçirilen muz lifi projesinden ilham alan Vural Gökçaylı, bu defileye özel olarak muz lifinden ve Alanya ipeği kozasından üretilmiş 3 adet tasarımı izleyicilerin beğenisine sundu. 

 Dünyada ilk defa muz meyvesinin lifinden bir elbise üretildiğini belirten Vural Gökçaylı konuyla ilgili olarak; ‘‘Alanya tarihinde ilk defa gerçekleşen moda defilesine imza atmaktan dolayı sonsuz gurur duyuyorum. Ekibim ve ben bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde her türlü desteği veren başta Alanya Belediye Başkanı Sn. Adem Murat Yücel’e ve tüm emeği geçenlere en derin teşekkürlerimizi sunarız. Alanya, Türkiye’nin gizli kalmış turizm hazinesi. Hak ettiği ilgiyi görmesi için elimizden gelen tüm çabayı sarf etmeliyiz. Geçen yıl Miami’de yaptığım defileye kıyasla söyleyebilirim ki vatanımızda böylesi bir cennet köşeye sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Ayrıca belde, turistik ve kültürel açıdan Miami’den çok daha gelişmiş bir yönetim anlayışına sahip’’ dedi.

 ‘‘Anadolu Medeniyetlerinden İzler’’ koleksiyonunda bulunan 70 kıyafete ek olarak sadece bu defile için tasarlanan üç adet özel parçayı da yine Türkiye’nin önde gelen mankenlerinden Ceylan Saner, Sema Şimşek, Merve Büyüksaraç ve Ebru Güzel gibi mankenler zarafetle taşıdı. Muz lifi ve ipek kozasından elde edilen bu çok özel 3 adet tasarım, sürekli olarak AlanyaKent Müzesi’nde sergilenecek.

 Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği yararına yapılan gecede elde edilen gelir, engelsiz yaşam için mücadele veren derneğin Alanya Belediyesi ile ortak yürüttüğü fizik tedavi-rehabilitasyon ve yaşam evi projesine aktarıldı.

 İlklerin defilesi olarak adlandırılan organizasyonda koreografi alanında da değişikliğe giden Vural Gökçaylı 20 yıl sonra ilk kez farklı bir isim olan ünlü koreograf Ferhan Aral ile bir işbirliğine imza attı. Mankenlerin saçları ise her zamanki gibi usta isim Muammer Yaprakgül’e emanetti.

 Sanatın ve sosyal sorumluluğun buluştuğu bu keyifli organizasyonda seçkin konuklar, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Vural-Meral Gökçaylı’nın kusursuz ev sahipliğinde unutamayacakları bir hafta sonu yaşadılar.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
ALTSO Başkanı kim olmalı?
 
haber yazılımı: buki