Radyo TimeRadyo Time

Alanya Teleferik ilk gününde rekor yolcu taşıdı

Alanya'da yaklaşık 37 yıl önce gündeme gelen ancak çeşitli gerekçelerle yapılamayan Teleferik Projesi tamamlanarak hizmet dün vermeye başladı. Alanya Teleferik ilk gününde, çoğunluğu yabancı turistlerden oluşan 3.000’in üzerinde ziyaretçiyi zirveye taşıdı.
Bu haber 235 kere okunmuş.20 Ağustos 2017, Pazar - 15:07

 Alanya'da geçen yılın Kasım ayında yapımına başlanan Damlataş Plajı'ndan yaklaşık 300 rakımdaki Alanya Kalesi'nin içerisinde bulunan Ehmedek Bölgesine çıkışı sağlanan Alanya Teleferik dün ilk yolcularını taşıdı.  

 Damlataş Plajı’ndan 1. derece arkeolojik sit olan Alanya Kalesi'ne uzanan 900 metrelik hattan oluşan ve toplam 900 metre hat uzunluğuna sahip, 17 kabinle hizmet veren teleferiğin ilk gününde çoğunluğu yabancı turistten oluşan 3.000 kişi yolculuk etti. 

 Yerli ve yabancı turistler, Dünyaca Ünlü Damlataş ve Kleopatra Plajlarının üzerinden Alanya Kalesi'ne tırmanan teleferikle yolculuk ederek hem şehrin kuşbakışı görüntüsünü hem de ilçe merkezinde bulunan tüm tarihi dokuyu tek seferde görme imkanını buldu.

 Bayramdan sonra da resmi açılışın yapılacağını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, teleferikte yolcu taşımaya başlandığını söyledi. Yücel, "Resmi açılışımızı bayramdan sonra belediyenin uygun gördüğü bir tarihte yapacağız. Bugün itibariyle Damlataş Mağarası yanında Kleopatra Plajı’ndan teleferikle çıkan misafirlerimiz manzaralı bir yol eşliğinde Ehmedek Bölgesinden kaleye ve iç kaleye doğru yolculuk edebiliyorlar” dedi ve teleferiğin önemine değindi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki