Radyo TimeRadyo Time

Alanya’da Terör İhbar Hattı kuruldu

Emniyet Genel Müdürlüğünce, ALO 140 Terör İhbar Hattı kuruldu. Tanıtım amacıyla da tüm cadde ve sokaklara konuya ilişkin afişler asıldı.
Bu haber 175 kere okunmuş.26 Ekim 2017, Perşembe - 14:05

 Emniyet Genel Müdürlüğünce, ALO 140 Terör İhbar Hattı kuruldu.

 Terörle mücadele çerçevesinde yapılacak ihbarlara ilişkin iş ve işlemlerin gizlilik kuralları içerisinde daha etkin ve hızlı yürütülebilmesi amacıyla mevcut ihbar yollarına ilave olarak,
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Personeli olarak kurulan bu ihbar hattının bilinirliğini artırmak aktif olarak kullanımına katkı sağlamak amacıyla “ALO 140 Terör İhbar Hattı” tanıtan afişleri Alanya'nın ana caddelerinde vatandaşların rahat görebilecekleri yerlere asıldı.

 Emniyet müdürlüğünden konuyla alakalı bir açıklama yapıldı. açıklamada, "Terör olaylarının önlenmesi meydana gelen olayların aydınlatılması ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik vatandaşlardan alınan ihbarlar; terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlara büyük katkı sağlamakta. Etkin ve kararlı bir şekilde yürütülen terörle mücadele süresince vatandaşlarımızca yapılan ihbar sonucunda çok sayıda terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği, önemli miktarlarda silah, mühimmat, patlayıcı madde ve bomba yapım malzemesinin ele geçirilmiş ve böylelikle olması muhtemel birçok terör eylemi engellenmiştir. Terör olaylarının önlenmesi meydana gelen olayların aydınlatılması ve aranan şahısların yakalanmasına katkı sağlamanız için, teröre hep birlikte dur demek için şüphelendiğiniz kişi veya olayları “ALO 140 Terör İhbar Hattı”na bildiriniz" ifadeleri kullanıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki