Radyo TimeRadyo Time

Alanyalı Öğrencilerden Afrin’e kocaman destek

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de terörist unsurlara yönelik yürüttüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçik’e Alanyalı öğrencilerden anlamlı bir destek geldi. Barbaros Azakoğlu Ortaokulunda eğitim gören 763 öğrenci okul bahçesinde oluşturulan koreografi ile ‘Hepimiz Mehmediz’ yazdı ve Türk Bayrağının simgeleri olan ay yıldız ile zeytin dalı oluşturdu.
Bu haber 135 kere okunmuş.10 Mart 2018, Cumartesi - 13:17

 Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de terörist unsurlara yönelik yürüttüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçik’e Alanyalı Öğrencilerden anlamlı bir destek geldi.

 Barbaros Azakoğlu Ortaokulu ve Fatma Aleattiinoğlu İlkokulunda eğitim gören 763 öğrenci okul bahçesinde oluşturulan koreografi ile ‘Hepimiz Mehmediz’ yazdı ve Türk Bayrağının simgeleri olan ay yıldız ile zeytin dalı oluşturdu. 

 Alperen Ocakları 2. Başkanı Fikret Türkoğlu’nun da katkılarıyla düzenlenen organizasyonda öğrenciler, ellerindeki Türk Bayraklarını dalgalandırarak hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı’nı söyledi. Ayrıca Okul Aile Birliği tarafından okuldaki 694 öğrenci Afrin’e destek için başlattıkları kampanya ile 7.658 TL para topladı ve duygu, düşüncelerinin olduğu mektuplar yazdı. 

 Etkinlik hakkında bilgi veren Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, sınır ötesi harekatta ülkemizin bekası için kahramanca mücadele veren Mehmetçik’e destek vermek için böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiklerini  söyledi. 

 Barbaros Azakoğlu Ortaokulu Okul Müdürü Yusuf Yılmaz da, “Bizler okullarda sadece Türkçe, Matematik, Sosyal, Fen öğretmiyoruz. Öğrencilerimizin  milli ve manevi duygularını da güçlendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bugün de en çok emeği öğrencilerimiz hak etti. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki