Radyo TimeRadyo Time

“Alanya’mız daha iyisini daha ucuza yapardı”

Damlataş Plajı'ndan 1. Derece Arkeolojik Sit Alanı olan Alanya Kalesi'ne uzanan 900 metrelik hattan oluşan Alanya Teleferik’le ilgili tartışmalar devam ediyor.
Bu haber 423 kere okunmuş.11 Eylül 2017, Pazartesi - 11:09


 9 milyon Euro'ya (36 milyon TL) mal olan ve Damlataş Plajı'ndan 300 rakımdaki Alanya Kalesi içerisindeki Ehmedek Bölgesine çıkışı sağlayan Alanya Teleferik'i ile ilgili yapılan ihale bedeli, teleferik güzergahı ve biniş ücretleri hakkında Vatan Partisi Alanya İlçe Sekreteri Evren Kurtoğlu’ndan çarpıcı açıklamalar geldi. 
Kurtoğlu, “3 hafta önce 20, daha sonra 18 TL'lik ücretle yaklaşık 45.000 kişinin teleferiğe bindiği belirten Kurtoğlu, 4 günlük Kurban Bayramı'nda 12.500 kişinin bindiği Alanya Teleferik, 16 günde yaklaşık 900.000 TL gelir elde etti. Sadece Ramazan ve Kurban Bayramının yoğunluğunu ele alırsak,bu ihale bedellerinde ciddi hesaplama hataları olduğu görülmektedir” dedi. İlk ve yeni olmasının getirdiği fazla talebin zaman içerisinde düşeceği ortadır, fakat bu nedenlerle bile bu ihale bedelleri yüksektir” diyen Kurtoğlu, yetkileri açıklama yapmaya ve bu durumu düzeltmeye davet etti.

 "Alanya Teleferik, Antalya Teleferik'ten 2 kat daha küçük ancak Alanya'nın açıklanan yapım maliyeti 2,5 kat daha fazla” diyen Vatan Partisi İlçe Sekreteri Evren Kurtoğlu, “Proje aşamasından günümüze kadar olan süreç kamuoyuna ayrıntılı şekilde anlatılmalı ve tartışmalar sonlandırılmalıdır. Alanya Teleferik halka arz edilseydi, Alanya buna sahip çıkardı ve çok daha güzel bir proje çok daha ucuza Alanya’mıza kazandırılmış olurdu. Hem de Alanya’mıza ait olurdu. Bu biniş bedelleriyle şu da ortaya çıkacaktır. Alanya’mız 36 milyon TL’lik kullanılmayan bir proje haline de dönüşebilir. O zaman ne olacak? Şunu kabul edin; bu fiyat çok. Mevcut yapılan hat üzerinde varış noktası düzeltmesi yapılabiliyorsa yapılmalı ve 18 TL’lik fiyat da gözden geçirilmeli” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki