Radyo TimeRadyo Time

Alanya’yı sevindiren karar

İstanbul Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirildi. Uysal’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirilmesi Alanya’da büyük bir sevinçle karşılandı.
Bu haber 234 kere okunmuş.24 Eylül 2017, Pazar - 17:10

 Görevinden istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yerine Alanyalı Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal getirildi. Uysal’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine getirilmesi Alanya’da büyük sevince neden oldu.

İşte Uysal'ın özgeçmişi:

 1966 yılında Antalya/Alanya’da doğan Mevlüt Uysal, ilk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

 Üniversite yıllarından itibaren ülke ve toplum sorunları ile yakından ilgilendi, siyasi ve sosyal çalışmaların içerisinde aktif olarak bulundu. Okulu bitirdikten sonra başladığı serbest avukatlık mesleğini icra ederken, bir taraftan da aktif siyasetle meşgul oldu ve mahalle temsilciliğinden ilçe başkanlığına kadar her kademede hizmet tecrübesi kazandı.

 Gerek mesleği ile ilgili gerekse diğer sosyal konularda faaliyet gösteren birçok sivil toplum örgütünün kuruluşunda yer aldı, yönetiminde bulundu.

 1997’den itibaren ikamet etmekte olduğu Başakşehir’de 1. Etap Site Yönetimi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Seçimi’nde Başakşehir Belediyesi Kurucu Belediye Başkanı olarak görev alan Mevlüt Uysal, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi’nde ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanlığı’na seçildi. Mevlüt Uysal, evli ve dört çocuk babası.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki