Radyo TimeRadyo Time

Alerji ve immünoloji uzmanları uyarıyor

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Alerji ve İmmünoloji Uzmanı Dr. Esra Hazar Sayar, çağımızın hastalığı olan alerjik problemlerde teşhis ve tedavin önemli olduğunu söyledi.
Bu haber 235 kere okunmuş.24 Ağustos 2017, Perşembe - 13:42

 “Gelişen teknoloji, genetiği oynanmış gıdalar ve değişen tüketim alışkanlıkları nedeniyle alerjik hastalıkların, çocuklarda görülme sıklığı da her geçen gün artıyor” diyen Uzman Dr. Esra Hazar Sayar, alerjik bünyeli bebek ve çocukların hasta olmasını, tetikleyici faktörlere karşı ebeveynleri uyararak önlem almaya çağırdı. 
 
 “Dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm alerjik hastalıklarda besin alerjisinin görülme sıklığı artmaktadır” diyen Uzm. Dr. Sayar açıklamasına şöyle devam etti; “Yazın en sık rastladığımız bir diğer alerjik durumsa böcek alerjisidir.”  Diğer bir hastalık olan  atopik dermatite de dikkat çekti. “Bebeklik döneminde başlayan ciltte kuruluk, kaşıntı, döküntü ile seyreden rahatsızlık, erken dönemde görüldüğünde besin alerjisini de beraberinde getirebilmektedir” diye konuştu. Uzm. Dr. Sayar son olarak; “Unutmayalım ki çocukluk dönemi alerjilerinin erken teşhisinin konması ve tedavisinin başlanması, çocuğunuzun yaşam kalitesini artıracaktır” diyerek ailelere uyarıda bulundu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki