Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ Hastanesi çevresi turunç kokacak

Alanya Belediyesi, kent merkezi ve mahallelerde yeni açılan cadde ve sokaklara ağaç dikimini sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Oba Mahallesi Fidanlık Caddesi’nde bulunan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde yeni yapılan caddelere Alanya’ya özgü turunç ağaçları dikildi.
Bu haber 252 kere okunmuş.31 Ekim 2017, Salı - 15:47

 Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelinde parklarda ve refüjlerdekibitkilendirme çalışmalarına devam ediyor. Telekom ve Ticaret Lisesi kavşaklarında yol çalışmaları nedeniyle sökülen ağaçlar bakımları yapılarak saksılandı. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde yapılan kaldırımların da bitki ve ağaç dikimleri tamamlandı.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Ekiplerimiz tüm mahallelerde eksik kalmış olan bakım ve dikim çalışmalarını sürdürüyor.Çalışmalar neticesinde kısa süre önce ulaşıma açtığımız ALKÜ çevresindeki imar yollarının da ağaçlandırılmasını ve peyzajını yaptık. Alt yapısı ve üst yapısı ile hizmete sunduğumuz caddelerimizi şık görselliği ile de vatandaşlarımızın beğenisine sunmaya devam ediyoruz. Ağaçlandırma çalışmalarında özellikle Alanya’mıza özgü bitkileri tercih ediyoruz.  Hastane yoluna da bu anlamda turunç ağaçları diktik.” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki