Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ Rusya’nın en iyi üniversitesiyle Mevlana Protokolü imzaladı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile Rusya’nın en büyük ve en köklü üniversitesi olan Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi arasında Mevlana öğrenci ve öğretim üyesi değişim programı protokolü imzalandı.
Bu haber 159 kere okunmuş.22 Şubat 2018, Perşembe - 14:31

 Rusya’nın en büyük, en iyi ve en köklü üniversitesi olan Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesiyle,Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi arasında öğrenci ve akademisyen değişim programı olan Mevlana programı protokolü imzalandı. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ile Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Ekonomi Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ramiz Teyubov arasında imzalanan protokolde, ALKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Güneş ile Prof. Dr. Leyla Harputlu da hazır bulundu.Protokolün ardından Rektör Pınarbaşı, İşletme ve Yönetim Bilimleri, Muhasebe, İşletme Yönetimi, İktisat, Eğitim, Turizm ve Otel Yönetimi, Diller ve Filoloji Bilimleri, Mühendislik, Teknoloji gibi alanlarda protokol kapsamındaanlaşamaya varıldığını söyledi.

 Rusya’nın en iyi üniversitesi ile yapılan protokolden duyduğu memnuniyeti dile getiren ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, “Rusya’nın en iyi üniversitesiyle Mevlana programını imzalamaktan dolayı mutluyuz. Bu anlaşma beni mutlu ettiği kadar öğrencilerimi de mutlu edecektir. Uluslararası bir üniversite olma hedefine her geçen gün buna biraz daha yaklaşıyoruz. Üniversite olarak yabancı dilde eğitime, yaptığımız uluslararası anlaşmalara,öğrenci ve akademisyen değişim programlarına büyük önem veriyoruz. Bu anlaşmayla, Mevlana programındaki ülke sayımızı 20’ye çıkardık. Bu anlaşmayı yapabilmemiz için, çalıştığı Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi yöneticilerine ALKÜ’yü anlatarak onları ikna eden Azeri kardeşimiz Doç. Dr. Ramiz Teyubov’a da teşekkürlerimi sunarım.” diye konuştu.  

 Rusya’nın en iyi, en köklü ve en büyük üniversitesi olan Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi, bugüne kadar11 Nobel ödülü kazanma başarısı göstermesinin yanı sırayılda yaklaşık 14 bin 500 araştırma yayını bulunuyor. Üniversite 40 fakülte,21 akademik departman, 20 laboratuvar, 24 eğitim ve araştırma merkezi ile 12 araştırma enstitüsü ve 3 üniversite müzesinden oluşuyor. Toplamda 40 bin öğrencisi bulunan üniversitede 10 bine yakın çalışan bulunuyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki