Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ’de Matematik Çalıştayı düzenlendi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim Fakültesi ve Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde düzenlenecek olan çalıştayların ilki ALKÜ’de düzenlendi.
Bu haber 160 kere okunmuş.01 Mart 2018, Perşembe - 11:41

 ALKÜ Eğitim Fakültesi Binasında “Matematikte Güncel Konular” adı altında düzenlenen çalıştaya Alanya’da bulunan 25 okuldan 25 matematik öğretmeni katılım gösterdi. Lise düzeyinde eğitim veren matematik öğretmenlerini güncel matematik konuları hakkında bilgilendirmek ve akademik çalışmalar ile ilgili fikir alışverişinde bulunarak ortak çalışmalarla MEM ve ALKÜ Eğitim Fakültesi arasındaki iş birliğini kuvvetlendirmek hedefiyle düzenlenen çalıştay dört oturumla gerçekleştirildi. Katılım gösteren öğretmenlere hitaben açılış konuşmasını gerçekleştiren ALKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Aydın, çalıştayın matematik öğretiminin daha etkili bir biçimde yapılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlendiğini ifade etti. Aydın konuşmasının devamında, “Malumunuz Türkiye’de öğretmen yetiştirme sisteminde zaman zaman inişli çıkışlı politikalar izlene gelmiştir. Bu politikalar kuşkusuz daha iyiyi yakalamak adına yapılmıştır. Yalnız ülke gerçekleri gözetilmeden yapılan bazı değişikliklerin eğitim-öğretimimize özellikle de öğretmen yetiştirme sistemine fayda yerine zarar verdiğini zaman içinde gözlemledik” dedi.

 Seksenli ve doksanlı yıllardan süregelen hataların eğitim sisteminde yanlışlara yol açtığını sözlerine ekleyen Prof. Dr. Bünyamin Aydın, “Şu anda da biyoloji, fizik, kimya ve matematik bölümlerinin çoğu üniversitede kapanma noktasına geldiğini belirtti.Son olarak çalıştayda ele alınacak konuları dile getiren Aydın, “Bu çalıştayda matematik öğretiminde yapısal yaklaşımlar, matematik öğretim programları, matematik ve kavram öğretimi, eğitimde teknoloji kullanımı, aktif öğrenme ve yapısal öğrenme konuları üzerinde durulacaktır. Bu vesile ile çalıştaya katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunar, hayırlı ve verimli bir çalıştay olmasını umut ediyorum” dedi. 

 Öğleden önce ve öğleden sonra yapılan oturumların ardından çalıştay sona erdi.

 

Etiketler: ALKÜ  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki