Radyo TimeRadyo Time

ALKÜ’lü öğrenciler LÖSEV için ter döktü

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Öğrencileri, düzenledikleri sosyal sorumluluk projeleri ile takdir toplamaya devam ediyor.
Bu haber 142 kere okunmuş.05 Mart 2018, Pazartesi - 15:02

 ALKÜ Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Anabilim Dalı 3. sınıf 46 gönüllü öğrenci sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenledikleri yardım kermesi ile göz doldurdu. Geleceğin öğretmenleri,‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında İskele Meydanı’nda organize ettikleri kermesten elde edilen 3.700 liralık geliri kısa adı LÖSEV olan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na bağışlayacak.

 Bir yandan öğrencilere sosyal sorumluluk bilincini kazandırmak, diğer yandan ise topluma hizmet veren kurum ve kuruluşlara katkıda bulunmak amacıyla ders sorumlusu Yrd. Doç. Dr Aslı Yüksel’in koordinatörlüğünde, LÖSEV için düzenlenen kermeste öğretmen adayları, evlerinde ve kaldıkları yurtlarda kendi elleriyle yaptıkları yiyeceklerle, el sanatı ürünlerini satışa sundu.

 Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Alanya Belediyesi’nin de önemli katkılarının bulunduğu kermese Alanyalılar büyük ilgi gösterirken, bazı vatandaşlar da yaptıkları pasta ve çörekleri getirerek öğrencilere destek verdi. Yaklaşık beş saat içinde stantlardaki bütün ürünleri satan öğrenciler, kermes sonunda 3.700 lira gelir sağladı. Kermesten elde edilen gelirin tamamı, lösemi hastası olan çocuklara karşılıksız hizmet veren Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na bağışlanacak.

Etiketler: LÖSEV   ALKÜ  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki