Radyo TimeRadyo Time

ALSİAD ve ALTSO buluştu

ALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tabaklar ve Yönetimi, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'i ziyaret etti.
Bu haber 271 kere okunmuş.10 Ağustos 2017, Perşembe - 13:48

 Alanya Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tabaklar ve Yönetimi, bugün Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin'i ziyaret ettiler. ALTSO Binasında Mehmet Şahin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette ana gündem maddesi geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan 'Alanya Kültürel Miras Yolu' Projesiydi.

 Geçtiğimiz günlerde ALTSO Toplantı Salonunda tanıtımı yapılan ALSİAD ve Anka'nın ortak yürüttüğü 'Alanya Kültürel Miras Yolu' Projesi hakkında ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'le görüş alışverişinde bulunmak için ALSİAD Üyeleri Şahin'in kapısını çaldı. Ziyaretten oldukça memnun kalan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, "ALSİAD Başkanımız Akın Tabaklar ve Yönetim Kuruluna ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Birlikte bölgesel konuları değerlendirdik" dedi.

 Şahin, “Alanya Kültürel Miras Rotası” Projesi, Antikçağlardan Selçuklu’ya ve Osmanlı’dan günümüze değin Alanya’nın iktisadi, siyasi, beşeri ve toplumsal yaşamında belirleyici bir öneme sahip olan yol ağları ile çevresindeki doğal ve kültürel peyzaj değerlerinin kayıt altına alınarak kamu ortak çıkarı perspektifinde yeniden kullanımını amaçlar. Bu bağlamda projenin asli hedefi Alanyalıların sahiplendiği özgün kültürel değerlerinin doğasına, kültürüne ve geçmişine saygılı bir turizm anlayışıyla hayata geçirmesine dönük arayışlara yardımcı olmaktır” dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler: ALSİAD   ALTSO  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki