Radyo TimeRadyo Time

“ALTSO diyorsa bu iş yapılır”

Alanya Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından Alanyalı ve Manavgatlı iş adamlarının bilgi alışverişinde bulunmasını sağlamak ve sektörel birlikteliğin sağlanması amacıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıya ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALSİAD Başkanı Akın Tabaklar, MASİAD Başkanı Turgay Akar ile iş adamları katıldı.
Bu haber 114 kere okunmuş.13 Ocak 2018, Cumartesi - 14:02

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meclis Toplantı Salonu'ndaki toplantıya Oda Başkanı Mehmet Şahin, ALSİAD Başkanı Akın Tabaklar, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) Başkanı Turgay Akar ile iş adamları katıldı. 

 Toplantının açılış konuşmasını yapan ALSİAD Başkanı Akın Tabaklar, "Bu toplantıda her iki odanın işadamlarını MASİAD ve ALSİAD Üyesi iş adamlarını bir araya getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

 ”Alanya'yı öğrenci şehri yapabiliriz” diyen Tabaklar, “Muz avokado, muz, papaya, susam gibi ürünlerin pazarlanması toplantılar yapılabilir. muz lifi dokuma ürünletini Alanya ve Manavgat'ta kurulacak ortak pazarda dostluk havası içinde satışa sunabiliriz” ifadelerini kullandı.

 ALTSO Başkanı Mehmet Şahin de, "Alanya ve bölgemizin lokomotifi turizm. Turizmden asla vazgeçemeyiz. Biz göreve geldiğimizde bu düsturla hareket ettik. Bizim sanayimiz şu an 70 dönüm. Bizim yapacağımız 200 dönüm sadece imalatçı firmalar için. ALTSO'nun bu konuda marka değerini yükselttik. ALTSO diyorsa bu iş yapılır deniliyor. Ticaret odaları belediyeden sonraki en büyük sivil toplum kuruluşları" diye konuştu.

 MASİAD Başkanı Turgay Akar da, “Manavgat ve Alanya'nın tarımı ön plana alması lazım. Gıda ihtisas sanayi organize bölgesini hayata geçirebilirsek daha iyi olacak. Alanya ve Manavgat birleşecek gibi görünüyor. Sırt sırta verirsek sorunları daha kolay aşarız. Manavgat ve Alanya'nın iş adamlarına baktığımızda hep aynı duygularla konuşuyor" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki