Radyo TimeRadyo Time

ALTSO Meclisi karıştı

2018 yılının ilk ALTSO Meclisinde tartışma tavan yaptı. ALTSO Meclis Üyesi Hasan Fevzi Yüksekkaya, Serdar Uygun ve Başkan Mehmet Şahin arasında yaşanan tartışmalar ALTSO Meclis Toplantısına damga vurdu.
Bu haber 180 kere okunmuş.30 Ocak 2018, Salı - 16:02

 ALTSO Meclisinin 2018 yılı ilk olağan meclis toplantısında Afrin’de terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlar düzenleyen Kahraman Mehmetçiklerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Vatanı uğruna şehit düşen kahramanlarımıza minnet borçlu olduğumuzu söyleyen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, hem Afrin’de hem de vatanı uğruna canlarını hiçe sayan tüm şehitlerimize minnet borçlu olduğumuzu söyledi. 

 ALTSO Başkanı Mehmet Şahin toplantıda Alanya’da Alışveriş Var Projesi, dövizciler ve araç kiralama firmalarının temsilcileriyle yapılan toplantılar, EMITT Fuarı gibi konularda da meclis üyelerini bilgilendirdi.

 Başkan Şahin’in faaliyetleri okumasının ardından genel sekreter tarafından Meclis Üyesi Hasan Fevzi Yüksekkaya’nın ALTSO Meslek Yüksek Okulu ile ilgili sorusuna cevap yazılı olarak okundu. Yazılı cevabı dinleyen Hasan Fevzi Yüksekkaya sorusunun cevabının bu olmadığını söyledi.

 Yüksekkaya’ya cevap ise Başkan Yardımcısı Serdar Uygun'dan geldi. Uygun, “Okul yapamazsınız dedi, yaptık. ‘Okulu yetiştiremezsiniz.’ dedi, okulu yetiştirdik. Çıktı, özür diledi ve her konuda polemiğe girmeye çalışıyor. Öğrenmek istediği bir şey varsa, bütçe komisyonumuz ve muhasebemiz var, yazılı önergesini versin” dedi. 

 Yüksekkaya ise, Uygun’un bu sözlerine “Ben sizden özür dilemedim, yaptığınız için teşekkür ettim. Bunu kimin parasıyla yaptığınızın hesabını veremiyorsunuz. Çıkıp boş boş beyanda bulunuyor ve insanları aşağılıyorsunuz. Senin burada ne kadar kıymetin varsa, benim de o kadar kıymetim var” diye cevap verdi.  
Yüksekkaya'nın sözleri üzerine ise sözü ALTSO Başkanı Mehmet Şahin aldı ve “Şerefliysen, ticaretimizde bir eksiklik varsa şikayet edersin. Biz odanın girişine emlak inşaat dükkanı açmakla meşgul değiliz, biz çalışıyoruz. Biz her zaman şeffafız. Aldığımız ruhsatların hepsini Alanya Belediyesi’nden almışızdır. Bu kadar şeref özürlü bir arkadaşımız ki şahsi ticaretimize kadar giriyor. Ticaret Odası’nın altına emlak inşaat dükkanı açılırken niye konuşmadınız?” dedi. 

 Yüksekkaya ise Şahin'e cevaben, “Döneminiz boyunca, nerede hazine arazisi ve devlet rantı varsa takip ettiniz. Bu konulara girmeyin. Yargılandığınız davadan aklandığınızı söylüyorsunuz, ortaya bir belge koydunuz mu? Nerede iddianame? şahsiyete girmeyeceksek, siz de benim şahsiyetime girmeyin” diye karşılık verdi. Bu sözler üzerine son sözü söyleyen Şahin, "Ne ALTSO Başkanı olmadan önce ne de başkanlığım esnasında asla orman arazisi, hazine arazisi, belediye ihaleleri icradan mal almak gibi işlere girmedim girmeyi de düşünmüyorum. Koltuktan güç almadık güç verdik. Benim tek amacım üyelerimiz ve dolayısıyla doğup büyüdüğüm Alanya’mıza hizmet etmek. Şerefin varsa aksini ispat edersin ben de istifa ederim. Bu iftiralar ile gündem yaratamazsın" diye konuştu.

 Tartışma burada son bulmuş olarak görünse de Uygun’un Güzelbağ Sanayi Sitesi Kooperatifi’ni anımsatmasıyla bir kez daha ateş yükseldi. Uygun, Yüksekkaya’ya “Üye başı 3.000 lira masraf yapalım dedik ve başkanımızın girişimleriyle tapu tescili yapıldı ve tapuyu kooperatif üstüne devraldık. Oradaki 3 bin liralık aidatını yatırdın mı Hasan Bey?” diye sordu.

 Meclis gündem dışı konuşmalarda yaşanan tartışmaların ardından sona erdi.

-Haberin videosu için tıklayın!

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki