Radyo TimeRadyo Time

ALTSO’dan önemli çalıştay

ALTSO’nun desteği ile Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ve Rus Eğitim ve Kültür Derneği iş birliğinde gerçekleştirilecek ‘Rusya-Türkiye İlişkilerinin Dünü, Bugünü ve Yarını’ konulu çalıştay yarın başlıyor. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, çalıştayda başta turizm, tarım ve inşaat sektörleri olmak üzere ekonomiyi ilgilendiren konularda iş birliği olanaklarının ele alınacağını söyledi.
Bu haber 168 kere okunmuş.31 Ekim 2017, Salı - 13:58

 Moskova Üniversitesi ve St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nin de yer aldığı 5 farklı Rus Üniversitesinden toplam 21 akademisyenin katılacağı çalıştayın tanıtımı amacıyla bugün ALTSO’da bir basın toplantısı düzenlendi.

 Toplantıya ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş ve ALKÜ Genel Sekretereri Doç. Dr. Yavuz Uysal katıldı.

 Hacettepe Üniversitesi, TOBB Üniversitesi, Yıldırım Bayezid Üniversitesi, Anka Enstitüsünün çalıştaya akademisyen göndererek destek olacağını belirten ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, programın onur konuğunun da her zaman olduğu gibi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olduğunu müjdeledi. Şahin, katılacak akademisyenlerin de ağırlıklı olarak profesör olduğuna dikkat çekti.

 ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş de bu gibi önemli ve büyük organizasyonlarda ALTSO’nun desteğini almaktan duydukları memnuniyeti belirtti.

Etiketler: ALTSO   ALKÜ  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki