Radyo TimeRadyo Time

Antalya demokrasi ve milli birlik için tek vücut oldu

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen demokrasi nöbetinin ikinci gününde de binlerce Antalyalı tek vücut oldu. İlk günkü nöbete 100 bin kişiye yakın kişinin katıldığını söyleyen Başkan Menderes Türel. “Milli birliğin en güzel göstergesi Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda dün ve bugün ifade edildi” dedi.
Bu haber 232 kere okunmuş.17 Temmuz 2017, Pazartesi - 11:03

 '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' anma etkinlikleri kapsamında Antalyalılar demokrasi nöbetine devam etti. On binler birlik, beraberlik ve demokrasi için Cumhuriyet Meydanı’na akın etti. Nöbete Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Garnizon Komutanı Tahir Savran, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, sivil toplum kuruluşları, dernek temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 Antalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik, hain darbe girişimi gecesi ve vatan savunmasında şehit düşen asker, polis ve vatandaşlar için okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı bir gösteri gerçekleştirdi. Kepez Belediyesi Tiyatrosu’nun 15 Temmuz gecesi şehit düşen Ömer Halisdemir’in şehitlik hikayesinin anlatıldığı oyunu izleyenleri duygulandırdı.

 15 Temmuz gecesi yaşanılan felaket ve acıların bir daha yaşanmamasını dileyerek konuşmasına başlayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Biz 15 Temmuz gecesi yaşananları da kahramanlık gösterip şehit olanları da gazi olanları da 15 Temmuz gecesi bu millete hainlik edenleri de unutmayacağız unutturmayacağız diye söz vermiştik. Aslında bugün ve dün Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran Antalyalılar şehitlerimize gazilerimize vermiş oldukları sözün mutluluğunu yaşıyorlar. Şehitlerimiz bu toprakları kanlarıyla suladılar şimdi sıra bizde. Şehitlerimizin kanıyla suladığı bu toprakları alın terimizle sulamanın zamanıdır. Daha çok çalışmanın daha çok üretmenin ve güçlü büyük Türkiye’yi ortaya çıkarmanın zamanıdır. Güçlü ve büyük Türkiye’yi Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde oluşturacağız buna mecburuz” dedi. 

 Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de geçen sene 27 gün boyunca tutulan demokrasi nöbetlerinde güzel bir aile olduklarını hatırlatarak, şunları söyledi: “Geçtiğimiz sene 27 gün boyunca bu meydanda çok güzel bir aile olmuştuk. İki gün boyunca yine aynı manzaraları görmek bir mesajı ifade ediyor. “Biz 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız unutturmayacağız.” Bu milletin birliğine kast edenler bu devleti ülkeyi bölüp parçalamak isteyenler 15 Temmuz’da halkımızdan Cumhurbaşkanımızın muhteşem iradesiyle çok güzel bir ders aldılar. Bu çalışma devam ediyor, devam edecek. Hainlere yaptıkları misli misli ödetiliyor ödetilecek. FETÖ’nün başındaki şarlatan da inşallah bir gün Türkiye’ye gelecek bütün yaptığı hainliklerinin hesabını verecek. Sizlere hizmet etmekten dolayı duyduğum şerefi onuru kelimelerle ifade edemem. Çok kıymetli hemşehrilerime hizmet etmek benim hayatım boyunca taşıyacağım en önemli şereflerden bir tanesidir.” 

 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 100 bin kişinin olduğunu açıklayan Başkan Menderes Türel, “Resmi rakamlara göre 70 bin Antalyalı hemşehrimiz bu meydandaydı. Muhtemelen resmi rakamlarda zaman zaman eksiklik olabiliyor demek ki 100 bin kişiye yakın hemşehrim bu meydanı doldurdu. Bu ülkenin milli birliğine demokrasisine en güzel göstergesi Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda dün ve bugün ifade edildi. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu ülke sizlerin omzunda yükseliyor, Antalya’daki yaptığımız bütün hizmetlerdeki gerçek mimarlar gizli kahramanlar sizlersiniz. Sizlerin duası destekleri olmazsa biz hiçbir şey yapamayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın geçen seneki muhteşem duruşu işte bu manzaraları ortaya çıkarttı. Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin” ifadesini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
ALTSO Başkanı kim olmalı?
 
haber yazılımı: buki