Radyo TimeRadyo Time

“Artık çözüme kavuşsun”

Çoğunluğu yazlıkçı yüzlerce kişinin yaşadığı Alva Sitesi Plajı’nın kirliliği nedeniyle her yaz haberlerimize konu olmaya devam ediyor. Bu yıl da Alva Sitesi Plajında denize bağlanan kanal vasıtasıyla çevre otel ve petrollerin kirli, pis suları site sakinlerinin canına tak ettirdi.
Bu haber 387 kere okunmuş.04 Ağustos 2017, Cuma - 14:00

 Antalya Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki Alva Sitesi Sahili geçen yaz da istinat duvarının çökmesi ve kanal vasıtasıyla denize salınan pis ve kirli sularıyla ATV Haber’e konu olmuştu.

 İnsanların gün boyu denize girdiği bu sitenin plajında denize bağlanan kanal vasıtasıyla çevre otel ve petrollerin kirli, pis suları site sakinlerinin canına tak ettirdi. Denize bağlı beton kanal ile  dün akşam saatlerinde çevredeki petrol istasyonlarından geldiği tahmin edilen zift şeklinde simsiyah su, insanların apar topar denizden çıkmasına sebep oldu.

 Site sakinlerinden Şair, Yazar Murat Haydaroğlu kendi cep telefonlarıyla yaşanan çevre felaketini çekerek, yetkililerden bu sorunu artık bir çözüme kavuşturmalarını istedi. Plajdaki pislikten dolayı çoğunluğu çocukların hasta olmaya başladığını söyleyen Alva Sitesi Halkı da artık denize girmeye korkar olduklarını ve  denize girmemeye başladıklarını ifade ettiler. Denizden numune alan site sakini Murat Haydaroğlu İl Sağlık Müdürlüğünde analiz yaptıracaklarını belirtti.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki