Radyo TimeRadyo Time

Bakan Çavuşoğlu Antalya’da konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bugün hala hep birlikte Afganistan’a nasıl daha fazla yardım yaparız onu konuşuyoruz. Afganistan hala kendi kendine yeterli bir ülke değil, kendi güvenliğini sağlayabilecek kapasiteye henüz ulaşmış bir ülke değil. Bunlar düşündürücüdür” dedi.
Bu haber 160 kere okunmuş.27 Kasım 2017, Pazartesi - 14:41

 9. Küresel Güney-Güney Kalkınma Fuarı bu yıl Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’nın turizm bölgesi Belek’te gerçekleşti. Birleşmiş Milletler 2030 kalkınma gündeminin uygulanmasına önemli katkıda bulunma potansiyeli olan güney-güney girişimlerini belirlemek ve tanıtmayı hedefleyen fuara BM ajansları ile dışişle.ri, Ekonomi ve Kalkınma Bakanlıkları Temsilcilerinden oluşan 100’ün üzerinde ülke ve uluslararası kuruluştan 700’ün üzerinde katılımcı katıldı.

 Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun da katıldığı fuar öncesinde BM Yetkilileri ve ülke temsilcileriyle aile fotoğrafı çektiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, fuarın açılışı öncesinde bir konuşma gerçekleştirdi. 

 Türkiye’nin ilk kalkınma yardımının 1920’li yıllarda Afganistan’a yönelik olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, “Bugün hala hep birlikte Afganistan’a nasıl daha fazla yardım yaparız onu konuşuyoruz. Afganistan hala kendi kendine yeterli bir ülke değil, kendi güvenliğini sağlayabilecek kapasiteye henüz ulaşmış bir ülke değil. bunlar düşündürücüdür” diye konuştu.

 Son olarak New York’ta BM Genel Sekreteri Yardımcısıyla, BM Teknoloji Bankası’nın anlaşma imzalandığını belirten Çavuşoğlu, bankada geliştirilen teknolojileri kısa sürede az gelişmiş ülkelere ulaştırmak istediklerini söyledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki