Radyo TimeRadyo Time

Bakan Çavuşoğlu harekete geçti

Alanya'da yapılacak olan Triatlon Avrupa Kupası, Türkiye Triatlon Federasyonu'nun ilgisizliği nedeniyle iptal edildiği duyurulmuştu. Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya'nın tam 27 yıl sonra dünya ve Avrupa Triatlon Yarışları 2017 Takvimi'nden çıkarılmasıyla ilgili harekete geçti.
Bu haber 196 kere okunmuş.19 Ağustos 2017, Cumartesi - 14:52

 Geçtiğimiz günlerde Uluslararası Triatlon Birliği (ITU), 31 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında Alanya’da yapılacak olan Triatlon Avrupa Kupası’nı, Türkiye Triatlon Federasyonu’nun ilgisizliği nedeniyle iptal ettiğini internet sitesinden duyurmuştu.

 Alanya'yı şok eden bu gelişmenin ardından devreye giren Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik'i arayarak "Sorun paraysa biz belediye ile müşterek hallederiz. Organizasyonu yapın" dedi.  

 Çelik'e, Avrupa Triatlon Birliği ile görüşüp, yurt dışından gelecek sporculara Dışişleri Bakanlığı olarak güvenlik güvencesi de vereceklerini söyleyen Bakan Çavuşoğlu "Alanya'da 'iptal' denilen yarışı yapacağız. Bu konuda harekete geçin" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki