Radyo TimeRadyo Time

Bakan Çavuşoğlu Nar Festivalini ziyaret etti

Gazipaşa’da bu yıl 8'incisi düzenlenen Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivalinin ikinci gününe Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldı. Ak Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve İbrahim Aydın'ın da bulunduğu heyetle festival alanına gelen Çavuşoğlu'na folklor kıyafeti giymiş bir çocuk nar takdim etti.
Bu haber 280 kere okunmuş.22 Ekim 2017, Pazar - 14:00

 Gazipaşa’daki  Çekirdeksiz Nar Festivalinin bu yıl 8.si düzenlendi. Festivalin ikinci gününe Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldı. Her yıl düzenlenen en iyi çekirdeksiz nar yarışmasında dereceye giren narların tadına Bakan Çavuşoğlu, dereceye girenleri kutladı.

 Festivale katılan üreticilere ve ziyaretçilere seslenen Çavuşoğlu, ilk kez bu festivale katıldığını, ancak bu emsalsiz ürünü Türkiye ve dünyaya tanıtmak için geldiğini belirtti.

 Çekirdeksiz Nar Festivalinin ilk günü İstanbul'da D8 Zirvesinde olduklarını belirten Çavuşoğlu, "Alanya'da açılışımız vardı. Size uğramak istedik. İlk defa katılıyorum. Geçen sene de başkanımız davet etti. Yurt dışındaydık, kısmet olmadı. Gazipaşa Çekirdeksiz Narı emsalsizdir. Bunun tanıtımını hep birlikte iyi yapmamız lazım. Daha görünür hale getirmemiz lazım. Bugün buraya gelmemin sebebi de Gazipaşa'nın çekirdeksiz narını tüm Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmaktır. Gazipaşa'nın çekirdeksiz narını Cumhurbaşkanımıza da her yıl gönderiyoruz. Belediye Başkanımız, babam gönderiyor. Biz de iletiyoruz. Tüm arkadaşlara ikram ediyoruz. Çekirdeksiz nar olduğunu kimse bilmiyor, şaşırıyorlar. Sanki çekirdeksiz nar olursa lezzetsiz olur diye bir kanı var oda doğru değil. Narın faydalarını anlatmaya gerek yok. Narın önündeki ihracat engelini de kaldırdık. Sadece bu ilçede yetişen bu ürünü dünyaya tanıtmamız lazım” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki