Radyo TimeRadyo Time

Bakan Çavuşoğlu temel atmaya geliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’ya kazandıracağı ve çöpten elektrik üretilecek olan Katı Atık Tesisi’nin temeli 21 Ekim Cumartesi saat 11:00’de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından atılacak.
Bu haber 272 kere okunmuş.16 Ekim 2017, Pazartesi - 13:51

 Alanya’nın adeta kanayan yarası haline gelen çöp sorununu Antalya Büyükşehir Belediyesi kökten çözüyor. Yıllardır gündemde olan ancak bugüne kadar yapılamayan Katı Atık Tesisi’ni Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’ya kazandırıyor. Türkler Mahallesi’nde tahsis edilen alana yapılacak olan katı atık tesisi için 21 Ekim Cumartesi günü saat 11:00’de temel atma töreni gerçekleştirilecek.

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Çöp altındır felsefesiyle Alanya’ya yapılacak Katı Atık Tesisi’nde Alanya’nın çöpünden enerji elde edeceğiz. Avrupa’nın en modern tesisini ilçemize kazandırıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz bu modern tesis için tüm çalışmalarını tamamladı sıra temel atmaya geldi. En kısa sürede hizmete açmayı planladığımız Katı Atık Tesisi’nin temel atma törenini Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu birlikte gerçekleştirecekler. Bu törene tüm vatandaşlarımız davetlidir“ dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki