Radyo TimeRadyo Time

Bakan sözünü tuttu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, tam 27 yıl sonra Alanya'da Triatlonun iptal edilmesiyle ilgili harekete geçmesinin ardından Triatlon Federasyonu Başkanı Çelik bu hafta Alanya'ya protokol imzalamaya geliyor.
Bu haber 171 kere okunmuş.21 Ağustos 2017, Pazartesi - 17:25

 Türkiye'de ve dünyada Alanya ile özdeşleşen Triatlonun 26 yıl sonra iptal edilmesi şehirde şok etkisi yaratmıştı. Alanya Belediyesi organizasyonun gerçekleşmesi için girişimlerde bulununca federasyon tarafından da bu kez 'terör' bahanesi öne sürülmüştü. Organizasyonun iptalinin ardından harekete geçen Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Çelik'i arayarak organizasyonun gerçekleştirilmesini istemişti. Bakan Çavuşoğlu, yurt dışından gelecek sporculara bakanlık olarak da güvenlik güvencesi vereceklerini ifade etmişti.

 26 yıldır Alanya'da aralıksız gerçekleştirilen ve tanıtıma büyük katkı sağlayan Triatlonla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yücel, bu hafta içerisinde Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Çelik'in Alanya'ya geleceğini ve bir protokol imzalayacaklarını söyledi. Yücel, "Bakan Çavuşoğlu beni de aradı. Bana, 'Alanya'nın ve ülkemizin menfaatleri için mutlaka bu organizasyonu gerçekleştirelim' dedi. Bu organizasyonu yapacağız. Bu hafta da Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Çelik Alanya'ya gelecek. Tekrar bir protokol yapıp, bu organizasyonu yapacağız. Bakan Çavuşoğlu da destek verecek. Çavuşoğlu'na destekleri için teşekkür ediyorum" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki