Radyo TimeRadyo Time

Başkan Şahin Tuna için kendini yaktı

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, oda üyelerine ikinci müjdeyi de verdi. Ankara İrtibat Ofisinden dolayı haksız eleştirilere maruz kalan Oda Başkanı Mehmet Şahin, “Eğer bir dönem daha seçilirsem İstanbul’a da irtibat ofisi kuracağım” dedi. Ayrıca Başkan Şahin’in 4 yıldır meclis toplantılarına katılmayan Meclis Üyesi Mustafa Tuna’nın meclis üyeliğini düşürmeyerek suç işlediği de ortaya çıktı.
Bu haber 404 kere okunmuş.29 Ağustos 2017, Salı - 13:57

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi'nin Eylül Ayı Olağan Toplantısı dün Meclis Başkanı Metin Atalay'ın başkanlığında Meclis Salonu'nda yapıldı.

 Yönetim Kurulu'nun bir aylık çalışmaları ve hizmetlerine ilişkin ALTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin'in üyelere bilgi verdi.şahin ayrıca bazı şahıslar tarafından eleştirilen Ankara İrtibat Ofisinin ikincisini İstanbul’a açacağını söyledi

 Meclis Üyesi Hasan Fevzi Yüksekkaya’nın, 'Ankara İrtibat Bürosu'nun yıllık gideri ne kadar? Bu ofisten kaç kişi yararlanıyor?' yönünde sözlerine mecliste konuşan ALTSO Başkan Yardımcısı Kamburoğlu yanıt verdi.

 ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in haksız rekabeti önlemek için beton firmaları ile yaptığı mücadeleyi eleştiren Yüksekkaya’nın “Alanya’ya 3-5 inşaatçıya yaranacağım diye uğrasıyorsunuz. Şu betoncularla uğrasmayı bırakın” sözleri salonda şok etkisi yarattı. Meclis Üyeleri, Yüksekkaya’yı hayretler içerisinde dinlediler.

 ALTSO Meclisi'ne konuşan Meclis Üyesi Serdar Uygun, "Samimi olalım. 4 yıl ortadan kaybolup, sonra gelip de seçimler ertelendikten sonra da ALTSO'ya gelen meclis üyeleri var. Başkanımız Mehmet Şahin, gerginlik olmasın, ortam bozulmasın diye Mustafa Tuna'nın meclis üyeliğini düşürmedi. Biz bunu Başkanımız Mehmet Şahin'e ilettik ama başkanımız bu konuda suç işledi. Başkanımız, 'Bizim işimiz hizmet. Mustafa Tuna bizim rakibimiz. Ben Mustafa Tuna'nın meclis üyeliğini düşürmeyeceğim' dedi. Mustafa Tuna, Hasan Yüksekkaya'nın şirketinde müdürlük görevi nedeniyle seçime giriyor. Her üç şirketten seçime giriyor, ama Yüksekkaya'nın şirketinde müdürlük yaptığı için o gruptan meclise seçiliyor. Hasan Yüksekkaya da 31 Aralık 2015 tarihinde de şirketin vergi kaydını kapatıyor. Biz kanunen bunu meclisten düşürmek zorundaydık. Ancak kimseyle uğraşmadık” dedi.

 Uygun'un bu sözleri Üzerine şahin, "Serdar Uygun arkadaşımızın da dediği gibi Mustafa Tuna'nın yasa gereği 2015 yılında meclis üyeliği düştü, ama biz kendisinin meclis üyeliğini düşürmedik. Çünkü üç tane şirketten aday olmuş, bir tane kazandığı şirket grubundan seçimi kazanmış. Ben bu konuları hiç açıklamak istemezdim, o günden bugüne kadar da hiç açıklamadım. Çünkü kimseyi kamuoyu önünde küçük düşürmek istemem. Bu bir bayrak yarışıdır. Meclisteki her arkadaşımız kendi alanında ispat etmiştir. Buraya kendini ispat edenler geliyor. Biz Alanya ticaretine her zaman sahip çıkacağız dedik, tabii ki Mustafa Tuna da bunun içindedir, ona da sahip çıktık. Burada bir suç işledik ama ben o cezamı da çekerim" şeklinde konuştu.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki