Radyo TimeRadyo Time

Başkan Yücel net konuştu

Alanya Belediyesi’nin Kasım Ayı Aylık Olağan Meclis Toplantısı, Alanya Belediye Meclis Salonu’nda Başkan Adem Murat Yücel başkanlığında yapıldı. Mecliste reklam ilan tahsilatının Büyükşehir Belediyesi yoksa Alanya Belediyesi tarafından mı yapılacağı tartışıldı.
Bu haber 280 kere okunmuş.07 Kasım 2017, Salı - 14:14

 Meclise Milliyetçi Hareket Partisi’nden  Kerim Ertekin, Adem Er, Abdullah Sönmez, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Mehmet Şenli, Şükrü Cimrin, Mustafa Keşoğlu, Erol Fazlıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Eray Erdem  mazeretli olarak katılmadı.

 Toplantıda ilk olarak grup sözcülerine söz verildi. Ak Parti Grup Sözcüsü Kerim Başkaptan,  CHP Grup Sözcüsü Erdoğan Toktaş ve MHP Grup Sözcüsü Mustafa Tuna,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve 24 Kasım Öğretmenler Gününe ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaştı.

 Başkan Yücel de,  "Hakkari'deki şehitlere,  19 aydır GATA'da tedavi görüp şehit olup Alanya'ya getirilen Uğur Coşkun ve Abdullah Sönmez’in annesine Allah'tan rahmet diledi.

 Konuşmaların ardından meclis gündemine geçildi. Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden meclis gündemine sunulan, Okurcalar Hizmet Binası’nın 10 yıla kadar kiraya verilebilmesi hususunda encümene yetki verilmesi maddesi tartışma konusu oldu. Konuyla ilgili konuşan Başkan Yücel, “Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi’nin büyümesi ve yeni bölümleri açabilmesi adına bu binaya ihtiyacı var” dedi.

 Yücel’in bu sözlerine Ak Parti ve CHP Yönetiminden itiraz geldi. Bina ile ilgili kamulaştırma problemleri bulunduğunu belirten Ak Partili Alper Birer, “Bu karar ileride hukuki yönden sorun çıkartabilir” dedi. CHP’li Erdoğan Toktaş ise, “Komisyonun incelenmesine sunalım” diyerek, Alper Birer’e destek verdi. Yücel, bu görüşler karşısında ise, “En azından bu kararın kamulaştırmadan sonra verilmesi yönünde alınması gerektiğine inanıyorum. Çünkü AHEP’in yeni bölümleri açması ve YÖK’ün talimatlarını yerine getirebilmesi adına buna ihtiyacı var. En azından ben kararı alıp, gerekli evrakları yollamak istiyorum. AHEP’in önünü açmak adına bir çalışma” diye konuştu. Yücel’in konuşmasının ardından madde oy birliği ile onaylandı.

 Gündem dışı konuşmalarda söz alan CHP’li Erdoğan Toktaş, Başkan Yücel’e reklam ilan paralarının Büyükşehir’de mi yoksa Alanya Belediyesi’nde mi kalacağını sordu. Başkan Yücel, bu uygulamaya karşı çıktığını söyleyerek, “Belediye olarak buna ihtiyacımız var. En az 700 milyon kaybımız olur. Bu da bize zarar verir” dedi.

 Toplantı gündem dışı konuşmaların ardından sona erdi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki