Radyo TimeRadyo Time

Başkan Yücel yatırımları inceledi

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Çıplaklı ve Oba Mahallelerinde 11.700.000 TL’ye yapılan üç büyük yatırım olan maden kalker ocağı, asfalt plenti ve kapalı hayvan satış ve kesim yerinde incelemelerde bulundu.
Bu haber 221 kere okunmuş.22 Ağustos 2017, Salı - 14:04

 Üretken belediyecilik anlayışıyla Alanya’ya yeni hizmetler kazandırdıklarını belirten Başkan Yücel, “Belediyemizin ihtiyacı olan tüm asfalt malzemesini Maden Kalker Ocağı’nda kendimiz üretiyoruz. Oba’da yapımı süren asfalt plentimiz kısa süre sonra üretime geçecek. Artık merkez ve belde mahallerdeki tüm yolları sadece sıcak asfalt yapacağız” dedi.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, basın mensupları ile birlikte Alanya Belediyesi’nin Oba ve Çıplaklı Mahallerinde bulunan 3 büyük yatırımını inceledi.

  İlk olarak Çıplaklı Mahallesi’nde 2 hektarlık alana kurulan maden kalker ocağında incelemelerde bulunan Başkan Yücel, Alanya Belediyesi’nin yol, asfalt, dolgu, altyapı, üstyapı, inşaat ve beton hizmetlerinde ihtiyacı olan kum çakıl gibi hammaddenin tamamının belediye’ye ait Maden Kalker Ocağı’nda üretildiğini söyledi.

 Maden Kalker Ocağı’nın 6.000.000 TL’ye mal olduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, belediyenin ihtiyacı olan kum-çakıl gibi hammaddeleri piyasanın çok altında ürettiklerini belirtti. 

 Maden Kalker Ocağı’ndan sonra Çıplaklı Mahallesi’nde Kurban Bayramı öncesinde hizmet vermeye başlayan Kapalı Hayvan Satış Yeri ve Kesimhanesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Yücel, “Alanya’mıza Kapalı Hayvan Satış Yeri ve Kesimhanesini kazandırdık. Vatandaşlarımız buradan rahatlıkla kurbanlık hayvanlarını alıp, hijyenik şartlarda kesimini yaptırabilecekler” dedi.

 Burada hayvan yetiştiricileri ve esnaflarla sohbet eden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Kapalı Hayvan Pazarı, Alanya’nın en büyük ihtiyaçları arasındaydı. Halkımızın bu talebini yerine getirdik. İçinde kesimhanesi de olan bu hayvan satış yerini 700.000 TL maliyetle tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Sadece Kurban Bayramında değil, burası her zaman halkımıza hizmet verecek. Adağı olan burada kestirebilecek, satış yapmak isteyen hayvanını satabilecek. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 Kapalı Hayvan Satış ve Kesim Yeri’nden sonra Oba Mahallesi Kızılcaşehir Mevki’nde inşası devam eden Asfalt Plenti’ni denetleyen Belediye Başkanı Yücel, 5.000.000 TL’ye maliyetle kurulan Asfalt Plenti üretime geçtikten sonra Alanya merkez ve mahallelerde sadece sıcak asfalt yapacaklarını söyledi. Başkan Yücel, “Asfalt Plentimiz üretime geçtikten sonra altyapısı biten yerleri sıcak asfalt yapacağız. Satih kaplamayı altyapısı bitmeyen, merkez hariç köy ve yaylalarda yapacağız. Merkez ve belde mahallelerinde tamamen sıcak asfalt yapacağız. Halkımıza kaliteli ve konforlu yollar sunacağız” şeklinde konuştu.


 Asfalt Plenti’nin faaliyete geçmesiyle belediyenin tüm ihtiyacını fazlasıyla karşılayacağını belirten Başkan Yücel, “Bundan önceki tesisimiz saatte 50 ila 60 ton üretiyordu. Şimdiki tesisimiz saatte 160 ton üretim yapacak. Bu da demektir ki iş hacmimizi 3 katı, 4 kart arttıracağız.  Bu bizim bölgemize yettiği gibi civar ilçelere de verebileceğiz. Çünkü altyapısını en az 30-40 yıl hizmet verecek şekilde tasarladık. Amacımız hem tasarruf yapmak, hem zamandan kazanmak hem de en kaliteli ve konforlu hizmeti yerinde ve zamanında verebilmek için elimizden gelen tüm projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz ve tek tek de bu projeleri hayata geçiriyoruz. Alanya halkı her şeyin en iyisine, en kaliteli ve en güzelini hak ediyor.  Alanya için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki