Radyo TimeRadyo Time

Başkan Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümünü kutladı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, vatandaşların Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutladı.
Bu haber 184 kere okunmuş.29 Ağustos 2017, Salı - 13:52

 Başkan Yücel, “Türk Milletinin çelikleşmiş gücünü dünyaya haykırdığı 30 Ağustos’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 Türk Milletinin bağımsızlık inancı ve vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını belirten Başkan Yücel, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “1922’de Dumlupınar’da yapılan Büyük Taarruz’un bu yıl 95. yıl Dönümü. Anadolu topraklarında devam eden işgaller, 30 Ağustos Zaferi’yle son bulmuş, Türk Milleti, bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır. Gazi Mustafa Kemal’in başkomutanlığını yaptığı Türk Ordusu, yaşadığı açlık, cephane sıkıntısı ve her türlü zorluğa rağmen azim ve inançla bu meydan muharebesini kazanmış, adını tarihe yazdırmıştır. 30 Ağustos, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin vatanımızı milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı verdiği inanılmaz mücadelenin altına atılan imzadır. Bu mukaddes vatanı bize emanet eden atalarımızın onurlu mücadelesine sonsuza kadar sahip çıkacağımızı tüm dünyaya ilan ediyoruz.
95. yılını kutlamaya hazırlandığımız bu bayram, vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin, yokluğa rağmen azimle, inançla ve kararlılıkla vatanını nasıl müdafaa edebileceğini tüm dünyaya gösterdiği bir zaferdir. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümünü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum”

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yarın saat 19.00’da Hükümet Meydanı Atatürk Anıtı önünde başlayacak Fener Alayına tüm vatandaşları davet etti.

 Saat 19.00’da anıt önünde toplanıldıktan sonra 19.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak, ardından protokol ve vatandaşlar İskele’ye doğru Türk bayraklarıyla birlikte yürüyecekler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki