Radyo TimeRadyo Time

Belediye Ressamları Alanya’daki tüm trafoları elden geçiriyor

Alanya Belediyesi, kentin tamamındaki trafoları kent dokusuna uygun boyayarak kötü görüntünün önüne geçti. Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ressamları merkez, mahalle ve parklardaki tüm trafoları boyayarak renklendirdi.
Bu haber 327 kere okunmuş.08 Kasım 2017, Çarşamba - 15:21

 Park ve Bahçeler Müdürlüğü ressamları daha güzel ve renkli bir Alanya için kent merkezi, mahalleler, meydan ve sokaklarda çalışmalarını sürdürüyor.

 Avsallar Mahallesi Kentsel Tasarım Projesi kapsamında bölgede bulunan en büyük trafo terfi merkezi ve diğer trafo binaları boyandı. Trafo binaları üzerine sanatsal çalışmalar yapan Belediye ressamları,binalarıbeton  görüntülerinden kurtararak çevreye uyumlu hale getirdi. Yapılan sanatsal çalışmalardaha tasarım aşamasında, bölgenin coğrafi, fiziki ve ekonomik yapısı göz önünde bulundurularak, Akdeniz’i de yansıtacakşekilde bölgeye yakışan renklerle boyanıyor.

 Yine aynı proje kapsamında bölgede devam eden sanatsal çalışmalarla mahalledeki diğer trafo binaları, wc binası, elektrik panoları, üst geçit ayakları da boyanarak renk uyumuyla birlikte kompozisyon tamamlanacak.

 Alanya merkezle birlikte batı bölgelerinde de peyzaj çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Çalışmalar tamamlandığında Avsallar Kentsel Yasarım Projesi kapsamında yürütülen bütün sanatsal eserler birbirini bütünler nitelikte olacak. Bölgedeki trafolar ve diğer umuma ait binalar ressamlarımız tarafından kent dokusuna uyumlu olması için özenle boyanıyor, tüm sanatsal öğelerin birbiriyle uyumuna dikkat ediliyor.

 Kent estetiğine uyumlu hale getirilen trafo binaları artık görüntü kirliliği oluşturamayacak. Park Bahçeler Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan ressamlar Alanya sınırları içerisinde yaptığı farklı çalışmalarla trafo binalarını renklendirmeye devam edecektir.” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki