Radyo TimeRadyo Time

Berberoğlu'na 'Aday ol' baskısı

3 yıllık görev süresinde Alanya'da Ak Parti'ye zirve yaptıran Mustafa Berberoğlu'nun kongrede yeniden ilçe başkanlığına aday olması için büyük baskı var.
Bu haber 358 kere okunmuş.09 Temmuz 2017, Pazar - 13:57

 Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı'nın Olağan Genel Kurulu 19 Ağustos ile 12 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılması gerekiyor.  Kongreyle ilgili genel merkezin düğmeye basması üzerine Alanya'da seçim çalışmaları başladı. 

 Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uygun olduğu bir günde kongrenin yapılacağını belirten Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, geçtiğimiz günlerde gazetecilerin yeniden aday olup, olmayacağına ilişkin sorusuna "Şu an için bir şey düşünmedik. Arkadaşlarla görüşmedik, bu tarihlerde dün belli oldu. Önümüzdeki süreçte bir değerlendirme yapıp, arkadaşlarla bir görüşüp, bir karar vereceğiz" yanıtı vermişti. Berberoğlu'nun başarılı bir üç yıl geçirdiğini ve Ak Parti'nin 3 yılda Alanya'da zirve yaptığını belirten parti tabanı, yeniden aday olması için baskı yapıyor. 

 Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Alanya'da ak parti 51.847 oy ile yüzde 33.4 oranını yakalayarak, Alanya Belediye Başkanlığını MHP'ye kaptırmıştı. Ondan sonraki süreçte Ak Parti'nin Alanya İlçe Başkanlığı'na Mustafa Berberoğlu geçti. Belediye Başkanlığını MHP'ye kaptıran Ak Parti, Berberoğlu ile ilk defa bir seçim için kolları sıvadı. 7 Haziran'da yapılan Genel Seçimlerde Ak Parti oyunu yüzde 40.77'ye yükselterek, seçimden birinci parti olarak çıktı. Alanya'dan 62.461 oy alan Berberoğlu, tam manasıyla partisini hazırladığı seçimlerde bir önceki genel seçime göre yüzde 10 oy artışı Ak Parti içerisinde büyük takdir topladı. Berberoğlu'nun başında bulunduğu Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı Türkiye genelinde Ak Parti'nin oyları yüzde 7-8 gerilediği bu dönemde oylarını yüzde 10 arttırarak tarihi bir başarıyı getirdiler. 

 Berberoğlu'nun bir sonraki sınavı ise 1 Kasım 2015 Seçimleri oldu. 7 Haziran'da kurulamayan hükümet dolayısıyla Türk Halkı tekrar sandık başına gitti. Berberoğlu, bu seçimde başarısını katladı. Ak Parti 1 Kasım Seçimlerinde yüzde 49.44 alarak neredeyse Alanya'daki her iki kişiden birinin oyunu aldı. 

 16 Nisan'da yapılan referandum için de yoğun bir çalışma dönemi geçiren Berberoğlu, Ankara, İstanbul, Antalya, Adana gibi birçok büyük şehirde 'Hayır' oylarının önde olduğu seçimde Alanya'da 80.355 kişinin oyunu alarak, yüzde 48.86 oranını yakaladı.  Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı, Başkan Berberoğlu’na başarısız diyen birçok vatandaş ve muhtarlar rakamlar göz önüne alındığında Berberoğlu'na haksızlık yapıldığı görüşünde birleşti. Berberoğlu'nun bu başarılı grafiğinde teşkilatla uyumlu çalışması, halkla iyi ilişkiler kurması ve şehrin siyasi yapısını iyi bilmesi gibi faktörlerin öne çıktığı da belirtildi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki