Radyo TimeRadyo Time

Beş ayrı noktada kesim yapılacak

Alanya Belediyesi, kurban ibadetini yerine getirecek vatandaşların hayvanlarını sağlıklı ortamda kestirmeleri için 5 noktada kurban kesim merkezi oluşturdu. Vatandaşlar, Alanya Belediyesi Kesim Yerleri’nde çevreyi kirletmeden, hijyenik ve sağlıklı koşullarda dini kurallara uygun olarak kurbanlarını kestirebilecekler.
Bu haber 197 kere okunmuş.25 Ağustos 2017, Cuma - 14:10

 Alanya halkının ve ilçede tatillerini geçirecek yerli ve yabancı turistlerin Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içinde geçirmesi konusunda gerekli tedbir ve düzenlemeleri alan Alanya Belediyesi merkez ve 3 mahallede olmak üzere toplam 5 noktada kurban kesim yeri belirledi.

Alanya Belediyesi tarafından belirlenen kesim yerleri:

1. Ekşilik Düğün Salonu Kesim Yeri

2. Gazipaşa Dolmuş Durağı Kesim Yeri

3. Çıplaklı Kesim Yeri

4. Doğu’da Mahmutlar Şantiyesi Kesim Yeri

5. Batı’da da Payallar Hizmet Noktası Kesim Yeri

 Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından verilecek kesim hizmeti bu yıl 5 noktada yapılacaktır. Vatandaşlar son derece hijyenik ve sağlıklı alanlarda İslami kurallara uygun olarak veteriner kontrolünde uzman kasaplar tarafından kurbanlıklarını kestirebilecekler. Ayrıca kurbanlarını kestirmek için bekleyen vatandaşlara da sabah kahvaltısı, öğleyin de kavurma, ayran ikram edilecek.

 Vatandaşları, belirlenen kurban kesim yerlerinde kurbanlarını kestirmelerini sağlık ve çevre açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Mübarek Kurban Bayramı, dinimiz için çok önemli bir gün. Vatandaşlarımız kurbanlarını, hizmete açtığımız kesim yerlerinde hayvanlara eziyet etmeden, sağlıklı bir ortamda usta kasaplar eşliğinde ücretsiz olarak kestirebilirler. Vatandaşlarımız verdiğimiz bu hizmetten faydalanmalarını, sokak aralarında kurban kesmemelerini istiyoruz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki