Radyo TimeRadyo Time

Büyükşehir karasinekle mücadele ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın dört bir yanında karasinekle mücadele ediyor. Bayram sonrası kurban pazarlarının kurulduğu noktalar sinek ve haşere üremesine karşı sürekli ilaçlanıyor.
Bu haber 156 kere okunmuş.19 Eylül 2017, Salı - 14:03

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığı, karasinek, sivrisinek ve haşereyle mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 

 Alanya merkezi ve kırsal mahallelerde kurban pazarlarının kurulduğu noktalar, sinek ve haşere üremesine karşı sürekli ilaçlanıyor. Çöp konteynerleri, imalathaneler, kasaplar, kesimhaneler ve bulaşıkhane çevrelerinde karasinek mücadelesi yapılıyor. 

 Her noktada bir ekip Alanya’daki ilaçlama çalışmaları 45 ayrı ekiple yürütülüyor. Çalışmalarda mistblower araçları da kullanılıyor.

 Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Sinekle mücadele konusunda son iki yılda önemli mesafeler aldık. Alanya’nın 102 mahallesinde 20 ulv aracı, 2 mistblower aracı, 20 termal sisleme aracı ve 150 personel ile çalışmalar belirli periyotlarla yapılıyor. Kurban Bayramı sonrası karasinek artışı nedeniyle ekiplerimiz kurban satış noktaları, kesimhaneler çevresinde çalışmaları yoğunlaştırdı. Bayram sonrası da aynı titizlikle sinekle mücadele çalışmaları devam ediyor" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki