Radyo TimeRadyo Time

CHP karıştı

CHP Üyelerinin ilçe başkanı olmaya hakkı bulunduğunu belirten Takavut, adaylık açıklamasının yerinin parti binası olduğunu söyledi. Takavut, Çanakkale'de yapılacak 'Adalet Kurultayı'na da vatandaşları davet etti.
Bu haber 340 kere okunmuş.16 Ağustos 2017, Çarşamba - 13:50

 Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Takavut, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Takavut, ismi Alanya ile özdeşleşen Triatlon ve Dağ Bisikleti Organizasyonunun iptal edilmesine tepki gösterdi.

 Cumhurbaşkanlığı'ndan 'T.C.' ibaresinin kaldırılmasına da değinen Takavut, "Düne kadar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ifadesi geçerliyken, şimdi de ne değişti de 'Cumhuriyet' ifadesi kaldırılıyor. Cumhuriyet ifadesinden neden bu kadar korkuluyor. Bundan gurur duyulması gerekirken, niçin çekinildiğine de anlam veremiyoruz" diye konuştu. 

 Parti yönetiminde bulunan İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Can Karagöz'ün başkan adaylığı için kamuoyunda adının geçtiği, kendisinin aday olup olmayacağı ya da Karagöz'ü mü destekleyip desteklemeyeceği de sorulan Takavut, "CHP'ye üye olan herkesin aday olma hakkı vardır. Gelirler, adaylıklarını burada açıklarlar. Sokakta, pastanede, sağda solda adaylık açıklaması olmaz. Adaylık açıklamasının yeri CHP'dir. Arkadaşların burada açıklama yapmasını bekliyoruz. Bana gelince, şu anda zaten ilçe başkanıyım. Yönetimimle beraber partimizi en iyi şekilde kongreye götürmek bizim görevimiz. Bu nedenle şu anda benim görevim partimi en iyi şekilde kongreye götürmek" dedi.

-Haberin videosu için tıklayın!

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki