Radyo TimeRadyo Time

Çok önemli iki isim Alanya’ya geliyor

Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi Alanya Temsilciliği, “Atatürk ve Felsefesi” konulu panel düzenleyecek.
Bu haber 326 kere okunmuş.16 Ekim 2017, Pazartesi - 11:33

 Panelle ilgili açıklama yapan Ulusal Kanal Alanya Temsilcisi Evren Kurtoğlu, “Atatürk’e saldırıların artığı bu dönemde buna karşı Alanya’mıza çok önemli iki konuk getiriyoruz. Prof. Dr. Şahin Filiz ve Assi. Prof. Dr. Orhan Çekiç 20 Ekim 2017 Cuma günü saat 18:30’da Alanya Belediyesi Cuma Pazarı Düğün Salonunda “Atatürk ve Felsefesi” konulu panel düzenleyecekler” dedi. Kurtoğlu, bütün Alanya Halkını bu panele davet etti. Özellikle lise ve üniversite öğrencilerini ve gençlik örgütlerini bu panele ilgi göstermesini, sahip çıkmasını isteyen Ulusal Kanal Temsilcisi Evren Kurtoğlu, ülkemizin bugün yaşadığı sıkıntılardan çıkışının Atatürk’ü doğru anlamaktan ve onun felsefesine geri dönmekten geçtiğini belitti.

 Kurtoğlu’nun panelle ilgili açıklamasının ayrıntıları şöyle:

 “Bugünlerde eğitim sistemimizden Atatürk’ü silmeye çalışanlara sadece şunları söyletebiliriz; Bu yapılanlar beyhude çabalardır. Çünkü bu medrese eğitim sistemi 1920'lerde öldü. Türk Milleti Osmanlı Devleti'ni, Padişah Vahdettin'i, Damat Ferit Hükümetini tarihin mezarlığına gömdü. Yerine Atatürk'ün Cumhuriyeti doğdu. Osmanlı'nın yeniçerisi öldü, yerine Mehmetçik doğdu. Medrese eğitim öldü, yerine laik, demokratik, bilimsel, çağdaş eğitim doğdu. Ölüyü diriltemezsiniz.

 Bu millet, Atatürk'ten, cumhuriyetten, laik eğitimden ne kötülük gördü ki? Aksine esaretten bağımsızlığa ulaştık. Ümmetten millet olduk. Cehaletten kurtulduk. Yoksulluktan ayağımıza çarık bulamazken bugünlere ulaştık. Hatta ne zaman ki Atatürk'ün yolundan saptık başımız belalara girdi.

 Bizler Atatürk’ü daha iyi anlamak ve anlatmak için Alanya’mızda bir panel düzenliyoruz. Özellikle lise ve üniversite öğrencilerini ve gençlik örgütlerini bu panele ilgi göstermesini, sahip çıkmasını istiyoruz. Ülkemizin bugün yaşadığı sıkıntılardan çıkışının Atatürk’ü doğru anlamaktan ve onun felsefesine geri dönmekten geçmektedir.

 Atatürk’e saldırıların artığı bu dönemde bu karşı Alanya’mıza çok önemli iki konuk getiriyoruz. Prof. Dr. Şahin Filiz ve Assi. Prof. Dr. Orhan Çekiç 20 Ekim 2017 Cuma günü saat 18:30’da Alanya Belediyesi Cuma Pazarı Düğün Salonunda “Atatürk ve Felsefesi” konulu panel verecekler. Tüm halkımız ve öğrencilerimiz davetlidir”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki