Radyo TimeRadyo Time

Çöpten elektrik üretilecek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın çöpünden elektrik üretecek aynı proje Alanya'da da yapılacak.
Bu haber 219 kere okunmuş.19 Haziran 2017, Pazartesi - 13:59

 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın çöpünden elektrik üretecek Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi’nin Temmuz ayında deneme üretimlerine başlayacağını açıkladı. Türel, Türkiye’nin en büyüğü olan tesisin, Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye verdiği önemin en güzel teyidi olduğunu söyledi. 

 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Geçtiğimiz yıl Kasım ayında temeli atılan Antalya’nın çöpünden elektrik üretecek Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi’ndeki çalışmaları denetledi. Büyük hızla inşa edilen ve bitme aşamasına gelen tesisle ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Türel, “Medeni ve çağdaş ülkelere yakışan bir tesis. İnşallah kısa bir süre sonra tamamlanacak. Biz yurt dışına gittiğimizde, özellikle batı ülkelerinde çöp altındır sloganına şahit oluyorduk. Artık Antalya’da, çöp altındır sloganıyla çöpünden elektrik elde eden bir şehir haline geliyor. Burada devasa bir tesis gerçekleştirildi ve de çok kısa bir sürede, 1 seneden daha az bir sürede, hizmete girebilecek noktaya geldi. tamamen çevreci bir tesis” diye konuştu.

 Tesisin Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye ne kadar önem verdiğinin en güzel teyidi olduğunu belirten Başkan Türel, “Bizim ilk dönemimizde arıtma çamurundan elektrik elde eden bir şehir olan Antalya, şimdi çöpünden de elektrik elde eden bir şehir haline geliyor” ifadesini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki