Radyo TimeRadyo Time

“Çözüm çeşitlendirmede”

Vatan Partisi Alanya İlçe Sekreteri Evren Kurtoğlu, turizmde yaşanan yoğunluğunun Alanya esnafına yansımadığını belirterek, köklü çözümlerle turizmle ilgili anlayışlarımızda değişikler yapılması gerektiğini vurguladı.
Bu haber 521 kere okunmuş.23 Ağustos 2017, Çarşamba - 11:12

 Vatan Partisi İlçe Sekreteri Evren Kurtoğlu, ilçe binalarında gerçekleştirdikleri basın toplantısında Alanya turizmiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yaşanan sorunların otellerin uygulamakta ısrar ettikleri HD (Her şey dahil) sisteminden kaynaklı olduğunu belirten Kurtoğlu, şunları söyledi;

 Turizm gelirlerinin artması ve esnafın turizmden katkı sağlaması için mutlaka her şey dahil sisteminden vazgeçilmesi gerektiğini belirten Vatan Partisi İlçe Sekreteri Evren Kurtoğlu, "Turizm gelirlerinin yeniden artabilmesi için her şey dahil sistemine bir son verilmesi gerekir" dedi. Eskiden ülkemize gelen turistlerin hemen her bölgeyi günü birlikte olsa gezmeye çalıştığını doğal ve tarihi güzellikleri keşfederek ülkelerinde anlattıklarını söyleyen İlçe Sekreteri Kurtoğlu, "Her zaman ülkemiz dünyada görülmeye değer çok güzelliklere sahip bir ülkedir. Ancak ülkemize gelen turistler gittikleri şehirleri tanımadan ülkelerine geri dönüyorlar. Hiçbir tarihi ve doğal güzellikleri ve yöresel özellikleri öğrenmeden geri dönüyorlar. Yani havaalanı ve otel arasında yapılan bir turizmden ülkemiz bir bütün olarak fayda sağlayamaz. Ülkemize gelen turistleri esnaf çarşılarında ve pazarlarında artık görme imkanımız yoktur. Böyle olunca esnaf ülkemize hangi milletten turist geliyor ve nelere merak ediyor diyerek kendini yenileyemiyor ve ürün hazırlayamıyor. Bu da küçük esnafın zamanla yok olmasına sebep oluyor" diye konuştu. Her şey dahil sisteminin turistik yörelerdeki esnafa büyük zarar verdiğini dile getiren Kurtoğlu, "Her şey dahil sistemi, turistik yörelerdeki esnafa büyük darbe vurdu. Gelinen noktada sadece küçük esnaf değil, diğer kesimlerde kendi kendini de zora sokmaya başladı. Turizm de bu yıl beklenen sayı ve verimliliğe erişilemedi. Turizm sektörü artık kendini yenilemeli ve yeni konseptler belirlemelidir. Turistler gittikleri şehirlerin tarihi ve coğrafi özelliklerini tanımalı ve döndüklerinde gittikleri yerin reklamını yapmalıdırlar. Reklam yapılırsa gelecekte turizmci de sevinir küçük esnafta sevinir" şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki