Radyo TimeRadyo Time

Gazipaşa’nın yayla yolları asfaltlanıyor

Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa’dan Kaş’a Antalya’nın tüm ilçelerinde asfalt seferberliğine devam ediyor. Ekipler, Gazipaşa’ya bağlı birçok yayla yolunu asfaltla buluşturuyor.
Bu haber 232 kere okunmuş.02 Ağustos 2017, Çarşamba - 10:40

 Büyükşehir Belediyesi, Toros Dağları’nı adeta şantiyeye çevirdi. Sıcakların artmasıyla yüksek kesimlere çıkan Antalyalıların rahat ulaşımı için geçtiğimiz aylarda Gazipaşa’ya bağlı birçok yayla ve kırsal mahalle yollarında asfalt dökümü için yol iyileştirme çalışması gerçekleştiren ekipler şimdi ise bu yolları asfaltla kaplıyor.

 Vatandaştan gelen talepler doğrultusunda bugüne kadar ilçeye bağlı birçok grup yolunda sıcak ve sathi asfalt çalışmaları gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, yayla yollarını da ihmal etmiyor. Gelen talepler doğrultusunda deforme olan yayla yolunu asfaltla kaplayarak modernize eden büyükşehir ekipleri, son olarak ilçeye bağlı 1600 rakımda bulunan Akçal Mevkii ile Yunt Yaylası arasında çalışma yapıyor. Geçtiğimiz yıl bu bölgedeki 12 kilometrelik yolda iyileştirme çalışmasını tamamlayan ekipler, şimdi ise asfaltla kapladı. Antalya, Karaman ve Mersin’in birleşme noktası olan Gazipaşa’ya bağlı Yunt Yaylası ile Akçal Mevkii, Şemsin, Çandıllı, Cimbiti, Örücüoluk, Küllün, Çataltaş, Yunt, Mırıklar, Ardıç ve Akçal Yaylalarını kapsayan 12 kilometrelik yolu Muzkent, Zeytinada, Kırahmetler, Beyobası, Beyrebucak, Güney, Ekmel, Bakılar, Çobanlar, Çakmak, Koru, Aydıncık ve daha birçok mahalle halkı kullanıyor.

 Çalışmaları yakından takip eden Gazipaşa Güneyköy Mahalle Muhtarı Mehmet Tuncer, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mehmet Yıldız ve Kırahmetler Mahalle Muhtarı Kısmet Ceylan, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ekibine teşekkür etti. Yıllardır hizmetten yoksun bırakılan yaylaların Menderes Türel ile hizmete kavuştuğunu belirten muhtarlar, “Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 1600 rakımda gerçekleştirilen 12 kilometrelik asfalt çalışması ile yaz aylarını onlarca mahalleye ait yaylalarda geçiren yüzlerce vatandaşımız rahat bir nefes aldı. Sathi asfaltla kaplanan yollarımızda artık ulaşım daha rahat ve daha konforlu. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

 Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Koordinatörü Ahmet Büyükakça da, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Antalya'da asfaltsız yol kalmaması yönündeki talimatları doğrultusunda çalıştıklarına dikkat çekti. Büyükakça, “Geçtiğimiz yıl yaz aylarında stabilizesini tamamladığımız Yunt Yaylamız ile Akçal mevkii arasındaki 12 kilometrelik yolumuzu asfaltla kaplamış bulunmaktayız. Konumu bakımından oldukça önemli olan Yunt Yaylası Antalya, Karaman ve Mersin’in kesişme noktası. Bu nedenle asfaltla kapladığımız 12 kilometrelik yolumuzu Antalya ve Gazipaşa halkının yanı sıra Mersin ve Karaman’dan vatandaşlarımız da kullanıyor. Tüm halkımıza hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki