Radyo TimeRadyo Time

Gökbel’e sayılı günler kaldı

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen “ 13. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri”nde geri sayım başladı. 29-30 Temmuz tarihleri arasında Gökbel Yaylası’nda düzenlenecek güreşlerle ilgili tüm hazırlıklar tamamlandı.
Bu haber 211 kere okunmuş.17 Temmuz 2017, Pazartesi - 13:52

 Alanya Belediyesi tarafından Gökbel Yaylası’nda bu yıl 13.sü düzenlenecek geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerinde geri sayım başladı. 29-30 Temmuz tarihlerini kapsayan etkinlik geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da dolu dolu geçecek. Güreşlerle ilgili tüm hazırlıkları tamamlayan Alanya Belediyesi, er meydanındaki son kontrolleri de yapıyor. 

 29 Temmuz saat 20.00’da açılış konuşmaları ve resmi programla başlayacak etkinlikler saat 20.20’de off-road show, folklor gösterileri, yerel sanatçıların konserleri ve saat 21.40’da Serkan Kaya konseri ile devam edecek. 

 Güreşler ise 30 Temmuz Pazar günü saat 09.00’da başlayacak. Güreşler devam ederken bir taraftan da protokol konuşmaları, Kafkas Halk Oyunları, 2017 yılının güreş ağası seçimi yapılacak. güreş programı saat 17.00’de düzenlenecek kapanış ve ödül töreni ile sona erecek.

 29-30 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne tüm vatandaşları davet eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Kültürümüzün parçası ata sporumuzu yaşatmak için Gökbel Yaylası’nda düzenlediğimiz güreş etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Güreşlerimiz bu yıl da çok zengin etkinliklere sahne olacaktır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
ALTSO Başkanı kim olmalı?
 
haber yazılımı: buki