Radyo TimeRadyo Time

Güreş Ağası Kerim Yılmaz oldu

Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nin rövanşı niteliğinde olan Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni Gürbüz kazandı.
Bu haber 264 kere okunmuş.31 Temmuz 2017, Pazartesi - 13:22

 Bu yıl 13.sü gerçekleşen Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne 500 güreşçi katıldı. Alanya'nın Gökbel Yaylası'nda gerçekleştirilen yağlı güreşlerde başpehlivanlık finalinde İsmail Balaban ile Ali Gürbüz karşılaştı.

 Güreşin normal süresinde galip çıkmayınca puanlama usulü eleme bölümüne geçildi. Ardı ardına tuşa zorlayan İsmail Balaban'ın yaptığı hareketlerle rakibini baya zorladı. Rakibinin üzerinde baskı kurmaya çalışan Balaban'ın bir anlık boşluğundan faydalan Ali Gürbüz karşılaşmayı tuşla kazandı.

 Başaltı kategorisinde Hasan Borucu, büyük ortada Cengizhan Şimşek, küçük orta büyükte Mehmet Ali Avcı, küçük orta küçükte Serkan Dedemoğlu, deste birde Enes Doğan, deste ikide Süleyman Çetin, destek 3'te Süleyman Kozakoğulları birinciliği elde etti. Kırkpınar Güreş Festivali'nde finalde karşılaşan İsmail Balaban ve Orhan Okulu bu defa yarı finalde karşılaştı. Yarı finalde sakatlanan okulu yarıştan çekildi. Öte yandan Ali Gürbüz de yarı finalde rakibi Serhat Gökmen çıkmaması nedeniyle finale çıktı.

 Güreş ağalığı için 5 kişinin yarıştığı açık artırmayı 207.000 TL ile en yüksek teklifi veren İş Adamı Kerim Yılmaz, 5. kez ağa olarak yerini rakiplerine vermedi.

 Güreşin birincisi Ali Gürbüz karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada finalde galip geldiğinden dolayı çok mutlu olduğun belirti. Gürbüz, "Ben bu yıl Kırkpınar Güreşlerine çok iyi hazırlanmıştım. Bir türlü sakatlıklar peşimi bırakmadı, Kırkpınar nasip olmadı. Ucu ucuna yetişebildim, ama yetmedi. Burada bu güzel güreşler oldu. Birinci olduğum için mutluyum. İnşallah önümüzdeki güreşlerde de birinci olmak ve Kırkpınar altın kemeri tekrar boynuma takabilmek istiyorum" dedi.

-Haberi videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki