Radyo TimeRadyo Time

İmar planı onayladı

Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan planlarla Türkler Mahallesi’nin imar sorunları çözülüyor. Geçtiğimiz ay 1/5000 ölçekli nazım imar planı onaylanan Türkler Mahallesi’nin bugün de 1/1000 ölçekli uygulama imar planları Büyükşehir Meclisi’nde onaylandı.
Bu haber 237 kere okunmuş.10 Temmuz 2017, Pazartesi - 14:07

 2014 Yerel Seçimlerinden önce Türkler Belediyesi tarafından onaylanan imar planlarına bölgedeki vatandaşların yoğun itirazları olmuştu. İtirazları tek tek inceleyen Alanya Belediyesi, mağduriyetlerin oluşmaması, bölgenin turizm ve ticari yönden gelişmesi için 1/5000’lik nazım imar planı ve 1/1000’lik uygulama imar planlarının tamamını revize etme kararını almıştı.

 Yaklaşık 2.5 yıl süren çalışmalar sonucunda Türkler Mahallesi’nin 1/5000 ölçekli nazım imar planları ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları Alanya Belediyesi tarafından hazırlandı. Tamamlanan imar planları daha sonra görüşülüp onaylanması için Antalya Büyükşehir Meclisi’ne sunuldu.

 Geçtiğimiz ay Türkler Mahallesi’ne ait 1/5000’lik nazım imar planı Büyükşehir Meclisi’nde onaylanmıştı. Bugün de 1/1000’lik uygulama imar planları Büyükşehir Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

 Türkler Mahallesi’nin onaylanan planlarla gelişmesinin hızlanacağını kaydeden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Türkler Mahallemizde Bilaller, Yanıklar ve Merkez Bölgelerini kapsayan imar planları ile Türkler Mahallemizin ticari, turizm ve konut olarak gelişmesi ve şehirleşmesi için önündeki engelleri kaldırdık. Türkler Halkımıza ve Alanya’mıza hayırlı olmasını dilerim” dedi. Başkan Yücel, Büyükşehir İmar Komisyonu Başkanı Kerim Başkaptan’a, Erkan Demirci’ye ve tüm komisyon üyelerine teşekkür etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki